İstanbul polisi kritik bölgelerde kuş uçurtmuyor

Gaziosmanpaşa ile Avcılar’da gerçekleştiren ve bir polis memurunun şehit olmasına yol açan saldırılar, İstanbul polisini alarma geçirdi.

Şehrin kritik bölgelerinde uygulama yapan polis ekipleri, şüpheli otomobilleri durdurarak arama yaptı. Araçları didik didik arayan polisler, şahıslar üzerinde GBT (genel bilgi toplama) taraması yaptı. Olası saldırılara karşı güvenliği üst seviyede tutan ekipler, saldırganları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye başkanının evinde arama

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinde Kemer Belediyesi’ne yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınanlar Antalya’ya getirildi. Operasyonun başladığı saatlerde tekne ile denizde olan Belediye Başkanı Mustafa Gül ile irtibata geçen polis, ilçeye dönmesini istedi. Kemer Yat Limanı’na gelen Gül ile birlikte polis ekipleri evine giderek, arama başlattı.

Sabah saatlerinde Kemer Belediyesi binasında ve birim amirlerinin evlerinde de arama yapılırken, aralarında belediye birim amirleri, belediye çalışanları ve Yeni Kemer Belediyespor yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonun iki vatandaşın Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları şikayet sonucunda başlatılan soruşturma çerçevesinde gerçekleştirildiği öne sürülmüştü.

İHA

Microsoft Facebook’ta göründü

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Facebook’a %1.6’lık hissesi için 240 milyon dolar ödeme yapan ve popüler sosyal ağ sitesinin değerini birden bire 15 milyar dolara çıkaran Microsoft, web arama servisi Live Search’ü sosyal ağ sisteminin içine entegre etti.

Geçtiğimiz yıl satın aldığı sosyal ağ sitesi üzerinde pek varlık göstermeyen Microsoft, Facebook içindeki internette arama servisi içerisine kendi arama motoru Live Search’ü ekleyerek suskunluğunu bozdu.

Facebook kullanıcıları, daha önce sadece sosyal ağ sitesi içerisindeki sonuçları listeleyen arama servisinden bundan sonra internetteki aramaları da listeleyebilecekler. İnternette arama yapmak için başka bir sayfa ya da servis (Google gibi) kullanma ihtiyacı duymayan kullanıcılar, dilerlerse arama sonuçların görüntülendiği sayfada sol üst köşede bulunan “detaylı arama için Live.com’u deneyin” bağlantısıyla Live.com üzerinden aramalarını detaylandırabilecekler.

Henüz sadece İngilizce dil seçeneğini seçen kullanıcıların yararlanabildiği servis, Microsoft’un Google ile olan webde arama yarışında bir kaç adım öne geçebilmesi için oldukça önemli görünüyor.

Facebook’ta “Panik tuşu”

Facebook ve diğer sosyal ağlar da çocukların online güvenliği için gereken adımları atmayı değerlendiriyor. Panik tuşu denilen bir özellik ile, çocuklar uygun olmayan içerikle karşılaştıkları zaman site yöneticilerini uyarabilecek.

Facebook bu girişimi değerlendirirken, diğer şirketler harekete geçti. Sunday Times’ın haberine göre bu karara 140 kadar İngiliz şirketi imza attı. Çocukları internetteki tehlikelerden koruma amaçlı gönüllü karar yakında devlet desteği ile uygulamaya girecek.

Bu insiyatif kapsamında, sitelerin güvenli arama imkanı sunması gerekiyor. Ailelerin çocuklarının zararlı içeriğe erişimini kısıtlayabileceği araçlar bir zorunluluk. İngiliz hükümeti de ailelere, öğretmenlere ve çocuklara yönelik, ulusal bir reklam kampanyası yapacak.

Bu girişim, İngiliz hükümetinin fakir aileler için 270.000 PC satın aldığı program ile bağlantılı. Alınan bu bilgisayarlara istenilen yazılımlar kurulabilecek ve önceden yüklü internet tarayıcılarda da bu panik tuşu özelliği sunulabilecek.

Facebookda WWE Grubu

Arkadaşlar Facebookda Raw-Smackdown-Ecw Adlı Bir Grup Kurdum Şuan 38 Üyesi Var Üye Toplamaya Çalışıyorum Eğer WWE i Seviyorsanız Bence Hayran Olun Sayfama Ara Sıra Video Ekliyorum ( Sizde Ekleyebilirsiniz ) WWE de PPV de Yapılacak Maçları 5-6 Gün Önceden Albüm Ekleyerek Resimli Şekilde Açıklıyorum Ve PPV Bittikten Sonra Maç Sonuçlarınıda Albüm Şeklinde Yayınlıyorum Eğer Smackdown Raw Yada Ecw İle İlgili Videolar Bilgiler İstiyorsanız Facebook Arama Butonunda “Raw-Smackdown-Ecw“ Yazmanız Yeterli

Sayfanın Sahibi Şahsen Ben 😀
Kaan Jeff Fb Gezer

Face’te bu 7 şeye dikkat edin !

Face’te bu 7 şeye dikkat edin !

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta 7 maddeye dikkat edin.. !

Dünyanın en büyük sosyalleşme platformu olan Facebook’da aşağıdaki 7 noktaya dikkat etmezseniz Facebook size Cehennem olabilir..

1- Basit şifre kullanmayın: Basit şifrelerden bir sözlük kullanarak kurtulabilirsiniz. Hatta şifrenin sonunda yani harflerin arkasından bir rakam kullanmak da faydalı olabilir. Tüm bunlara bir de büyük ve küçük harfleri karışık kullanarak şifrenizi oluşturmayı eklerseniz şifre kırma olaylarından bir adım daha uzaklaşırsınız. Yüksek güvenlikli denebilecek bir şifre en azından 8 karakterli olmalı. Rakamları bir kelimenin ortasına yerleştirmek de iyi bir seçenek olabilir. İşte size güzel bir şifre örneği: TeL28efON

2- Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak profilinizde paylaşmayın: Eğer paylaşırsanız kimlik hırsızları için çok güzel bir av haline gelirsiniz. Hakkınızda biraz daha fazla bilgi sahibi olan bir kimlik hırsızının banka hesabınızı bile ele geçirme ihtimali artar. Eğer profilinizde tam doğum tarihiniz varsa, hemen profil sayfanıza gidiyorsunuz, Info (Bilgiler) sekmesini tıklıyorsunuz. Sağ üstteki Edit Information’ı (Bilgileri Düzenle) tıklıyorsunuz. Eğer sadece arkadaşlarınız doğum gününüz hakkında bilgi sahibi olsun istiyorsanız, sadece gün (day) ve ay (month) seçeneklerini işaretliyorsunuz.

3- Kullanışlı Gizlilik Ayarları’nı görmezden gelmeyin: Facebook’un kullanıcı bilgilerinde gizlilik konusunda çok hassas olup olmadığı tartışılır. Fakat adamlar sonuçta Hesap (Account) bölümüne gizliliği kişisel hale getirmek için çok güzel bir özellik de koymuş. Arkadaşlarınızla bile sadece belirli bilgilerinizi paylaşabilir, fotoğraflarınızı bile görmemesini sağlayabilirsiniz. Bunu sadece belirli arkadaşlarınız için de yapabilirsiniz. Sonuçta arkadaş listenizdeki herkesle aynı tanışıklık derecesine sahip değilsiniz. Kimi sadece iş bağlantısı olarak listenizde duruyorsa, o zaman özel fotoğraflarınızı da görmesi çok da gerekli değil. Hele hele telefon numaranızı buralarda paylaşmak… Aklınızdan bile geçirmeyin. Ne kadar özel hayat, o kadar güzel Facebook!

4- Çocuk sapıklarına karşı önleminizi alın, sakın çocuğunuzu ‘tag’lemeyin: Bir fotoğrafta eğer çocuğunuz da varsa, kesinlikle adını ‘tag’lemeyin. Eğer başka birisi bunu yapmışsa, hemen girip Remove Tag (Tag’i sil) seçeneğinden silin. Eğer çocuğunuz Facebook’ta yoksa ve birisi onun ismini ‘tag’lemişse, o kişiye silmesini söyleyin.

5- Evde olmadığınızı kesinlikle durum bildirimlerinizde veya herhangi bir bölümde paylaşmayın: Bunun evinizin kapısına “Sayın hırsız, biz evde yokuz, rahat olun” demekten hiçbir farkı yok. Arkadaşlarınızla tatilde olduğunuz veya tatilde yaşadıklarınızı paylaşmak için dönüşe kadar sabredin ki eve döndüğünüzde ilk iş olarak polisi aramak zorunda kalmayasınız.

6- Facebook aramalarında birazcık da hayalet olun: İsterseniz Facebook aramalarında hiç kimseye görünmeyebilirsiniz. Hatta bunu istemekte büyük de fayda var. Bunun için Facebook Gizlilik Ayarları bölümünde “Arama” (Search) bölümünü açın. Facebook arama sonuçları bölümüne “sadece arkadaşlarım” tercihini aktif edin. Kesinlikle “Herkese açık arama sonuçları” bölümünün işaretli olmadığından emin olun. Yoksa sırf güzel bir fotoğrafınız yüzünden arkadaşlık teklifi bombardımanına hazır olun. Sonuçta Facebook bu, otu da kullanıyor, bir hoşu da…

7- 13 yaşın altındaki aile üyelerinize Facebook kullanma izni vermeyin, veriyorsanız da kontrol sizde olsun: Facebook prensip olarak 13 yaşın altında olanlara Facebook’u kullanma izni vermiyor. Fakat bugünlerde bu yaşın altındaki birçok çocuk Facebook kullanıyor. Eğer 13 yaşın altında olan bir aile üyeniz varsa ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için Facebook kullanmak istiyorsa, o zaman bütün bağlantı bilgilerine (en önemlisi e-mail adresi) kendi bilgilerinizi yazmak faydalı olacaktır. Böylece Facebook’ta neler yaptığı bilgisini her gün mail kutunuzdan izleyebilirsiniz.

kaynak

Twitterda Kişi Bulma

Twitterda arkadaşınızı Bulma
Twitterda aradığınız Kişiyi Bulma

İşte twitterda aradığınız kişiyi bulmanın 10 yolu:

1. WeFollow
WeFollow ile aktörleri, bloggerları, şarkıcıları … ya da şehire göre aradığınız kişileri bulmanız mümkün. Twitter kullanıcıları tarafından gönüllü olarak geliştirilen bir dizin . Siz de kendi profilinizi ekleyerek daha çok insana ulaşabilirsiniz.

http://wefollow.com

2. TweepSearch
TweepSearch, sizin profilinize eklediğiniz bilgilerenize , konumunuza ve takipçilerinize göre arama yapıyor.

http://tweepsearch.com

3. Twellow
Twellow, 300 bini aşkın kullanıcya sahip bir dizin . Ayrıca tasarım, grafik, pazarlama gibi kategorilerden aradığınıza uygun bir kişiyi bulabiliyorsunuz. Bunun yanında alt kategorilerede sahip örneğin programlama kategorsinin altında PHP kategorisi gibi.

http://www.twellow.com

4. Twubble
Twubble takip ettiğiniz kişilere bakar ve bunu uygun önerilerde bulunur size.

http://www.crazybob.org/twubble

5. Twitterel
Anahtar kelimler aracılığı ile aradığınız insanları bulmanıza yardımcı olan bir servis.

http://twitterel.com

6. TwitDir
TwitDir, bir arama motoru gibi çalışıyor. bulmak istediğiniz kişinin adını ya da yerini girip aratmanız yeterli. Size en çok takip edilen 100 kişiyi, en son güncelleme yapan 100 kişi… gibi sonuçları gösterebilmekte.

http://twitdir.com

7. Twibes Twitter Groups
Twibes ilgi alanlarınıza göre grup oluşturmanızı ya da aynı ilgi alanına sahip gruplardan yeni insanlar bulmanızı sağlıyor. Sosyal medya, sanat, iş, moda gibi birçok gruba sahip.

http://www.twibes.com

8. Tweepz
Tweepz, kişilerin yer, isim ya da biyografilerine göre arama yapmanızı sağlayan bir arama motoru. İsime göre arama yaparken kişinin kullanıcı adını tam olarak girmek yerine istediğiniz gibi birkaç kelime girerek de oldukça başarılı sonuçlar bulmanız mümkün. Ayrıca bulduğu sonuçlardaki kişilerin takip ettiği kişi sayısını, takipçi sayısını ve tweet sayısını da gösteriyor.

http://www.tweepz.com

9. Twinester
Twinester da grup oluşturmanıza ve gruplara katılmanıza olanak sağlayan bir servis.

http://www.twinester.com

10. TweetFind
TweetFind kullanıcıların meslekleri, hobileri, diğer ilgi alanları gibi kriterlere göre arama yapmanıza olanak sağlar.

http://www.tweetfind.com

Necip Fazıl Kısakürek Sözleri

Necip Fazıl Kısakürek Sözleri

Tugbam sitesinde en güzel Necip Fazıl Kısakürek Sözleri sizler için hazırlandı
. Buyurun Kısa Necip Fazıl Kısakürek Sözleri
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri kısa
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri aşk
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri kadın

Armut deyip geçmeyin, onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!

Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.

Yumruk, kafaya tabi olmak zorundadir.

Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?

Tohum ek, vermezse toprak utansın.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Bir hadiseyi düşünebilmek için filozof olmaktan başka çare görmemek, düşünme hakkından vazgeçmek değil midir?

Fikir besler, siyaset öldürür. Siyaset, fikrin kendisi değil; posasıdır.

Sonunda “eyvah” diyeceğin şeylere, başında “eyvallah” deme.

Dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.

Ömrün ilk yarısı; ikinci yarısını beklemekle, ikinci yarısı da; İlk yarısının hasretiyle geçer.

İhya etmek için ne kadar ilim lazımsa imha için de o kadar cehalet kafidir.

İmanın ticaretini yapanda, iman arama !

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.

Arı bal yapar, fakat balı izah edemez.

Akıldan büyük nimet, zekâdan da ağır yük tanımıyorum.

Dünya güzel olsaydı, doğarken ağlamazdık. Yaşarken temiz kalsaydık ölünce yıkanmazdık.

İnsanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu.

Alıntı