Çağlayan Kadıköy gibi, taraftar çıldırdı

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önüne toplanan binlerce Fenerbahçe taraftarı, Mahkeme Başkanının Aziz Yıldırım’ı tahliye ettiklerini açıklamasından sonra adeta çılgına döndü.

Sevinç yumağı içinde birbirine sarılan Fenerbahçe taraftarı Çağlayan’ı adeta Kadıköy’e çevirdi.

Fenerbahçe taraftarının tahliye edilen Başkan Aziz Yıldırım’ı Metris cezaevi önünde bekleyip ve coşkulu bir karşılama töreni düzenlemesi bekleniyor.

Haber 7

Fenerbahçe’nin gizli planı ortaya çıktı

İlginç uygulama için start verildi

Evet, yanlış okumadınız; futbolcuların sırtında taşıyacağı ve taraftarlara satılacak formalarda ilginç bir uygulamaya gidilmesine karar verildi. Formaların göğüs kısmında bazı görseller olacak. Sır gibi saklanan bu hazırlıktan sızan bilgilere göre, bazı formalarda geçtiğimiz sezona ilişkin fotoğraflar formaların ön tarafını süsleyecek. Bir diğer forma çeşidinde Türkiye haritası yer alacak. Türkiye’nin takımı vurgusu yapılacak. Görseller çok parlak olmayacak. Gölgemsi bir izlenim verecek ve formanın özelliğini yitirmesi engellenecek. Ne tür bir ‘hikayeyi’ içinde barındıracağı konusuna gelince; görseller genellikle geçen sezona ait olacağından, Fenerbahçe taraftarının ve futbolcularının kenetlenmesine vurgu yapılacağı belirtiliyor.

Büyük gelir bekleniyor

Feneriumlar’da satışa çıkarılacak olan formalardan büyük gelir bekleniyor. Feneriumlar’ın her geçen gün kârını artırması da yönetimi mutlu ediyor. Yeni yönetimde başkan vekilliği görevine getirilen Abdullan Kiğılı, 2009’da mağaza yönetimini devraldığında bumarkanın zararı yıllık 3.3milyon liraydı. Kiğılı öncelikle mağazaların başına bir profesyoneli getirdi. Aydın Kirman’la çalışmaya başladı. 2011 sonu itibariyle Fenerium 60 milyon liranın üstünde ciro yaptı. Elde edilen 16 milyon liralık net kâr kulübe aktarıldı. Bu arada Kiğılı ve ekibi ayda 3 bin lira kadar zarar eden ve tirajı 10 binlerde seyreden Fenerbahçe Dergisi’ni de geçtiğimiz yıl devraldı. Tiraj 65 bini geçerken, yıllık kazanç 2 milyon lirayı buldu.

İşbirliğine gittiler

Fenerbahçe’de futbol takımının giyim malzemelerini Adidas yapıyor. Diğer branşlar için ise Fenerium’un çok ciddi bir ekibi var ve malzemeler onlar tarafından tasarlanıp ürettiriliyor. Futbol takımının ‘hikayeli formaları’ için de Fenerium ekibi Adidas ile işbirliğine gitti.