Posts Tagged ‘komşu’

Farmville Komşu Çiftliklere Tabela

Cuma, Haziran 22nd, 2012

FarmVille Komşuların Çiftliğine Mesaj Bırakma

FarmVille oynarken komşularınızın çiftliğine tabela koyabilir mesaj bırakabilirsiniz. Bazı Çiftliklerde görmüşsünüzdür tabelalar var.

Bu tabelalar komşularınızdan gelir üzerinde mesajlar vardır size ve çiftliğinize dair. Peki siz komşularınıza nasıl mesaj bırakacaksınız. Öncelikle mesaj bırakmak istediğiniz komşunuzun çiftliğine gideceksiniz. Gittiğiniz çiftlikte arkadaşınızın isminin yazılı olduğu yerin yanında bir tabela işareti var ona tıklayıp daha sonra çiftlikte koymak istediğiniz yeri seçeceksiniz. Bir mesaj penceresi açılacak oraya istediğiniz şeyi yazıp SEND Butonunu tıklayın.

Şimdi yeni bir pencere daha açılacak çıkan mesaja ACCEPT dedikten sonra tabelanız artık çiftlikte arkadaşınız mesajınızı okuyabilir.

Alıntı

Farmville Gübreleme

Cuma, Haziran 22nd, 2012

Farmvillede Gübreleme
Farmville Parlayan Tarlalar

farmvillede parlayan tarlaları görmüşsünüzdür.çiftlik gübreleme komşular birbirinin çiftliğinin 5 karesini gübreliyebiliyor.

Gübre bir şekilde yöneticiler tarafından seçilen çiftçilere dağıtılmış o çiftçilerde kendi komşularına yardıma giderek onların tarlalarından 5 kareyi gübreliyor bu tarlaları gübrelenen komşularda diğer komşuların tarlasını gübreleyebiliyor ve bu şekilde birçok kişinin tarlası gübreleniyor tarlalar parlamaya başlıyor henüz hasat etmedik ama gübreli ürünler daha büyük olacakmış daha fazla para verecekmiş.

Gübrelemeyi Nasıl yapacaz kendi tarlanızda parlak alan görürseniz bu sizin tarlanızın bir komşunuz tarafından gübrelendiğini anlarsınız sizde hemen komşularınıza yardıma gidin ürünü olmamış ( yetişmemiş) tarlası boş çürümüş olmayan komşunuzun tarlasının 5 karesini gübreleyin.

Bunun size kazancı komşunuza yardım edip para kazanıyorsunuz ayrıca gübrelerkende para ve XP kazanıyorsunuz.

Resimde görüldüğü gibi yardıma gittiğiniz komşunuzun tarlasında ot çakal karga vs. kovduktan sonra sol alt köşede kavanoz şimgesi ve 5 rakamını görüyorsunuz. Dilediğiniz 5 karenin üstüne gelip ekim yapar gibi gübreliyorsunuz hepsi bu.

NOT: Gübreleme sınırı yok yardım ettiğiniz her komşunun tarlasını gübreleyebiliyorsunuz.

Alıntı

Farmville Bahçeyi Büyütme

Cuma, Haziran 22nd, 2012

FarmVille’ de Çiftliğinizi Büyütmek
FarmVille ‘ de Bahçeyi Büyütme

Farmvillede çiftliğinizi büyütmek için öncelikle para kazanmalısınız ve belli bir altınınız olmalı. Siz ekim yaptıkça ve topladıkça hayvanlarınızdan ve ağaçlarınızdan para kazandıkça paranız artacaktır. Sizin çiftliğiniz ilk başta 12*12 dir. Büyütmek istediğinizde sırayla
14*14
16*16
18*18
20*20
şeklindedir. İlk büyütmeniz 14*14 olacaktır. Bu büyütmeyi yapabilmek için şartlar

1- 10.000 coins ve 8 komşu yada
2- 20 para (Komşu şartı yok)

(Ekim yaptıkça kazandığınız paralar çiftliğinizin sol üst köşesinde gördüğünüz gibi coin (altın şeklinde) yada para şeklindedir.

Paranızı ve komşularınızı ayarladıktan sonra Markete gidiyoruz açılan sayfada Expand Farm seçeneğini seçiyoruz.

Daha sonra açılan sayfada sizin alabileceğiniz çiftliğin açık diğerlerinin altında LOCKED yazdığını göreceksiniz. Paranız ve komşularınız arttıkça onlarda açılacak. Alacağınız çiftliğin altındali BUY seçeneğine tıkladığınızda çiftliğiniz o ölçülere gelecek. Yandan ve alttan 2 kare büyüyecek.

NOT : Paranız yeterli gelse bile yeterli komşunuz yoksa çiftliği büyütemezsiniz.

Alıntı