Posts Tagged ‘kupa’

UEFA Süper Kupa için sürpriz şehir

Cumartesi, Haziran 30th, 2012

UEFA İcra Kurulu Toplantısı, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, UEFA Başkanı Michel Platini başkanlığında toplandı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) internet sitesinde, alınan kararlarla ilgili bilgi verildi. Toplantıda Euro 2020 adaylık sürecinin zaman çizelgesinin belirlendiği, ayrıca 2014 UEFA Süper Kupa Finali’nin Galler’in başkenti Cardiff’te, 2015 UEFA Süper Kupa Finali’nin ise Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılmasına karar verildiği ifade edildi.

-Euro 2020 adaylık süreci de konuşuldu-

UEFA’dan yapılan açıklamada, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Euro 2020 ev sahibi adaylarıyla aralık ayında bir toplantı gerçekleştirileceği belirtildi. Aday ülke federasyonları adaylık dosyalarını belirlenen kurallara göre hazırlayacaklar ve 2013 yılı Eylül ayında UEFA’ya sunacaklar. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri’ne ev sahipliği yapacak ülke ya da ülkeler ise 2014 yılı mayıs ayında UEFA tarafından açıklanacak.

UEFA, 2020 yılının Avrupa Futbol Şampiyonaları’nın başlamasının 60. yılı olması dolayısıyla formatta da bir dizi değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. UEFA Başkanı Michel Platini’nin basın toplantısında da açıkladığı gibi, Euro 2020’nin bir ya da iki ülkeden ziyade daha fazla ülkede ve şehirde düzenlenmesi fikri üzerinde duruluyor.

-Kulüplere ödenen para artacak-

UEFA, Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi arasında kulüplere ödenen paraların arttırılmasıyla ilgili olarak da çalışmalara başlıyor. 

İcra Kurulu toplantısında alınan kararla birlikte her iki ligde de kulüplere ödenecek paraların arttırılması kararlaştırılırken, Avrupa Ligi’ne katılacak takımlara daha fazla ödenmesi kararlaştırıldı. 

Buna göre Şampiyonlar Ligi’nden kulüplere ödenecek para 31 milyon 500 bin avro, UEFA’dan kulüplere ödenecek para ise 8 milyon 500 bin avro olacak.

-2014 ve 2015 Süper Kupa finallerinin ev sahipleri de belli oldu-

UEFA İcra Kurulu, 2014 yılında UEFA Süper Kupa finaline Galler’in başkenti Cardiff’te bulunan Şehir Stadyumu’nun, 2015 Süper Kupa finaline ise Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunan Mikheil Meskhi Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağını duyurdu. 

Ayrıca, 2014 yılından itibaren FIFA tarafından belirlenecek yeni maç takvimlerine göre Süper Kupa finalleri Ağustos ayının ortalarında oynanacak.

2013 yılındaki UEFA Süper Kupa finali ise 30 Ağustos 2013 tarihinde Prag’daki Eden Stadı’nda oynanacak.

Öte yandan UEFA İcra Kurulu toplantısında brifing veren UEFA Hakem Kurulu Başkanı Pierluigi Collina, geçtiğimiz yıl Avrupa’da 1000’den fazla maç oynandığını (290 Şampiyonlar Ligi maçı, 615 UEFA Avrupa Ligi maçı ve Euro 2012’de 30 maç) ve bu maçlarda çizgi hakemleri (ekstra hakem) uygulamasından olumlu sonuç aldıklarını söyledi.

Collina’nın, maçlarda 5 hakem uygulamasına devam edilebileceğini belirttiği da ifade edildi.

Kınalıada’da ‘Lefter Kupası’ düzenlenecek

Pazartesi, Haziran 25th, 2012

Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcularından ”Ordinaryüs” lakaplı Lefter Küçükandonyadis anısına Kınalıada’da 7-8 Temmuz tarihleri arasında ”Lefter Kupası” düzenlenecek.

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, Kınalıada’da 7-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Lefter Kupası’nın futbolun efsane isimlerini bir araya getireceği bildirildi. 

Açıklamada, Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu, Taksimspor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıoğlu ve kupa direktörü Onur Belge’nin Lefter Kupası için özel olarak hazırlanmış bir formayı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a vermesi için Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım’a teslim ettiği kaydedildi.

Fenerbahçe’nin 29 yıl Kupa Geyikleri

Cuma, Haziran 22nd, 2012

Fenerbahçe Türkiye Kupası Geyikleri,Sosyal medyada kupa geyikleri

Fenerbahçe’nin 29 yıl aradan sonra kupayı kazanması sosyal medyada yankı buldu

29 yıllık hasreti gidermek için Bursaspor ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe 4-0′lık bir skorla Bursaspor’u devirdi. 29 yıl sonra Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe’de büyük sevinç yaşanıyor.

İşte sosyal paylaşım sitelerinde Türkiye Kupası hakkında yapılan yorumlar şöyle.

-Rahat uyu Fred Çakmaktaş, Fenerbahçe Türkiye Kupasını aldı.

-Tarihe tanıklık ettim!

-ATV’nin yayın yönetmeni olsam, hemen alt köşeye “TV’de ilk kez” yazısı koyardım.

-Renkli televizyonda ilk kez kupa kaldıracaklar.

-Fenerbahçe Türkiye Kupası’nı alıyor, ben de dahil 37.552.835 kişi ilk kez Fenerbahçe’yi Türkiye Kupasını kaldırırken gördü.

-FB’nin 29 yıl sonra kupa alması ile dalga geçenler averajla kümede kaldıklarını ve 13-14 yıl şampiyon olamadıklarını unutmasınlar.

-Real’in Barça’yı yenmesi, Messi’nin penaltı kaçırması, Real-Barça’nın Şampiyonlar Ligi’nden elenmesi… Bunlar Fenerbahçe’nin kupayı alacağının göstergesiydi

-Maçı kaydedin hemen. Arşivlere alın. Saklayın. Print alın. Caps alın bi şey yapın. Fenerbahçe Türkiye Kupası alıyor. Mucizeeeee

-Süper Kupa’da görüşürüz Galatasaray. Orada beraberlik yetmiyor.

-Fenerbahçe’nin kupayı alması kesinleşince, kullanma kılavuzu verileceği açıklandı.

-Fenerbahçe kupayı aldı. Hala Mayalara inanmayan var mı?

Kaynak:trthaber.com

Süper Kupa Maçı Ne Zaman 2012

Cuma, Haziran 22nd, 2012

Galatasaray ve Fenerbahçe Süper Kupa finalinde karşı karşıya geliyor. Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası’nın bu yılki sahibi Fenerbahçe Süper Kupa finalinde Erzurum’da karşı karşıya gelecek. Maçın tarihi ise 11 Ağustos Cumartesi günü olarak belirlendi.

ntvmsnbc

Facebook Poker Nasıl Oynanır

Cuma, Haziran 22nd, 2012

facebook poker nasıl oynanır
facebook poker hileleri
facebook texas holdem poker
facebook pokerde nasıl daha çok chip kazanılır

Facebook Poker Nasıl Oynanır?

Bildiğimiz pokerlerden daha değişik bir şekilde, her oyuncunun eline 2 tane kart vermek suretiyle yere de 5 kartın açılmasıyla oynan bir oyundur. Pokerdeki kuralların hepsi geçerlidir. Örnek vermek gerekirse;

*Full yapmak; Eğer elinizde iki tane aynı sayıdan varsa (7, 7) ve yere de iki tane daha aynı sayıdan açılırsa, toplam 4 kağıdınızda aynı olmuş olur ve kazanırsınız.

*Full Döper Yapmak; Mesela elinizde (Q, Q) var. Yerde ise Q, 7, 5, K, 10 var. Bu durumda 3 tane aynı sayınız olduğu için full döper yapmış olursunuz. “Sayılar örnektir.”

*Örneğin elimizdeki iki kağıtta kupa (2, 3) eğer yerede 3 tane kupa açılırsa toplam 5 kağıdınız kupa olacağı için renk yapmış olup oyundaki cipler sizin olur. (Yukarıdaki sayı örnektir. Başka bir oyuncuda yine 2 kupa ve daha büyük sayılar varsa, diğer oyuncu kazanır.) Bu yalnızca kupa için verilen bir örnek değildir. Maça, karo ve sinek içinde aynı kurallar geçerlidir.

*Kent veya sıra yapmak; Elinizdeki kağıtlar ardışık sayı ise (9, 10) veya ara kağıtlar (7, 10). Eğer yere de sayıların devamı yada tamamlayıcı açılırsa kent veya sıra yapmış olursunuz. Örneğin, elinizde (9, 10) var. Yerde açılan 5 kağıt içinde de (8, J, Q) var ise 5’li yapmış olursunuz. Tabi bu örnektir. 5’li sırayı farklı sayılarla da yapabilirsiniz.

*Döper; Eğer elinizdeki iki kağıtla yerdeki iki kağıt aynı olursa döper yapmış olursunuz. Örneğin elinizde (7, 10) var. Yerdeki 5 kağıt içinde de (7, 10) varsa döper yapmış olursunuz.

*Büyük sayı ile alma; Yere açılan kağıtlardan en büyük olan sayı elinizde var ise ve diğer oyuncularda o sayı yok ise kazanırsınız ama elinizdeki yerde açılan en büyük kağıdın başka oyuncularda da olma ihtimali olduğu için elinizdeki ikinci kağıdın büyük olmasıyla siz kazanırsınız. Eğer rakip oyuncuda sizin yan kağıdınızdan daha büyüğü varsa şansınıza küsün.

*Büyük kağıt ile alma; Eğer yere açılan kağıtlardan elinizde aynısı yok ve rakip oyuncularda da yok ise elinde sayısı en büyük olan oyuncu kazanır. Bu durumda yan kağıdın herhangi bir önemi yoktur. Örnek, yere açılan 5 kağıt (2, 4, 7, 10, K) sizin elinizde ise (A, J) var. Bu durumda (A) sizde olduğu için siz alırsınız.

Facebook Poker Nasıl Daha Çok chip Kazanabilirsiniz?

Öncelikle sağlam kağıtlar hariç emin olmadığınız kağıtlara girmeyin. Eğer yeri görme gibi bir imkanınız varsa görün ve poker nasıl oynanır makalemde yayınladığım gibi kurallar var ise ve birazda şansınız var ise büyük çipler kazanabilirsiniz. Ama dikkat edin kazanmaya başladıktan sonra bunun kaybetmesi de var. Nerde duracağınızı iyi bilin.

Texas Hold’em Pokerin en girişken ve dinamik versiyonu olarak bilinir.