Sercan Sararer’de süpriz olabilir

Sercan Sararer, Alman basınına yaptığı açıklamada, bir sezon da Bundesliga’da kalma fikri olduğunu söylemişti; ancak özellikle Galatasaray’ın Sercan ve temsilcisiyle yeniden görüşerek, gurbetçi futbolcunun transferi için son ve kesin bir hamle yapmayı amaçladığı bildirildii. Sarı kırmızılı takımın yardımcı antrenörü Ümit Davala’nın Sercan’la da birebir görüşme yapacağı öğrenildi.

TRANSFERDE KESİN KONUŞMAK İÇİN ERKEN

Konuyla ilgili olarak Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan milli futbolcunun babası Cengiz Saraer , “3 büyük Türk takımından teklif aldık. Bunların hepsi gurur verici. Greuter Fürt Başkanı ve antrenörü Sercan’ı bırakmak istemiyor. Sercan bu sezon Bundesliga’da oynayacağını söyledi. Alman gazetelerine de bu yönde bir açıklama yaptı. Ancak bu futbol ne olacağı belli değil. Haftaya ya da önümüzdeki günlerde durum yine değişebilir. Şimdiden bir şey söylemek doğru olmaz. Kesin bir şey söylemek için erken… Mühim olan Sercan’ın isteği ve kendisine sunulacak projedir” dedi.

SERCAN’IN SÖZLEŞMESİNDE BELLİ BİR PARAYA SERBEST KALIR MADDESİ YOK

Mukavelemizde, Sercan’ın şu kadar paraya serbest kalacağına dair bir made yok. Bonservis fiyatı kesin belli değil. Kulüpler arasındaki anlaşmaya bağlı.

İNGİLTERE VE İSPANYA’DAN DA TEKLİF VAR; AMA TÜRKİYE’Yİ DE TERCİH EDEBİLİR

Sercan, İngiltere ve İspanya’dan teklifler alıyor. Bundesliga’dan isteyen bir kaç takım var. (Hoffeniam, Hamburg ve Bayern Leverkusen) Sercan’ın kafasında Fürt’te devam etme düşüncesi var. Ancak belli olmaz, transfer döneminin ilerleyen bölümlerinde koşullar değişebilir. Türk takımlarını da tercih edebilir” dedi.

Bu arada Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran’ın da Almanya’da Sercan ve temsilcisiyle bir görüşme yaptığı, ancak bir anlaşmaya ulaşılamadığı öğrenildi.

(radyospor)