Kaan Berberoğlu

İzmir Emniyet Müdürü Halit Berberoğlu ve Neslihan Bolbirlik’in ikinci çocuğu olarak İzmir Kahramanlar’da dünyaya gelen Kaan, yüzme sporuna 1981 yılında İzmir Kapalı Spor Salonunda başlamış, 1982 yılında Tuborg Yüzme İhtisas Kulübüne yazılmıştır. Antrenörü Serhat Açar ile birlikte, 1989’dan itibaren birçok Türkiye Şampiyonluğu’na imza atmış,1996 yaz olimpiyatında yarışmıştır. 1994 Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası’nın 50 m serbest kategorisinde altın madalyanın sahibi olmuştur.

Berberoğlu, Türk Yüzme Sporu’nun efsanelerinden Can Kulduk, Halim Şenyürekli, Cem Bilgin gibi isimlerle aynı havuzu paylaşmış, Ay-yıldızlı bayrağı gururla taşımışlardır.

1995 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınarak spor hayatına bu ülkede devam etmiştir.1996 Yaz Olimpiyatları Atlanta’da ülkemizi 50 metre serbest dalında temsil etmiş, 63 kişi arasından 51. bitirmiştir. 1998 yılında, İstanbul’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 50 metre serbest dalında Türkiye Rekoru’nun yeni sahibi olmuştur.

2004 yılında Türkiye’ye dönen Kaan Berberoğlu, Yasemin Destan ile evlenmiştir. 2006 yılının son çeyreğinde Dr. Yasemin Fatih Amato ile birlikte bir güzellik merkezi açarak, şirketin yönetim görevini üslenmiştir. Berberoğlu halen İzmir’de yaşamakta olup, aktif spor hayatına Aikido ve Tai-Chi Chuan öğreterek devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir