OrgeneralZekâi Okan

1895 yılında İstanbul’da doğdu. 1914 yılında Kara Harp Okulundan, 1926 yılında Harp Akademelerinden mezun oldu. Balkan savaşları, I. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı’na katılmıştır.

Orgeneral rütbesiyle 6 Haziran 1950 – 24 Aralık 1951 tarihileri arasında Genelkurmay 2. Başkanlığı yaptı. 27 Aralık 1951 – 11 Ağustos 1952 tarihleri arasında 1. Ordu komutanlığı yaptı.

14 Ağustos 1966 tarihinde vefat etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir