Andrea Pirlo ışık gibi parlıyor! / VİDEO

Nusret Odabaş’ın haberi

Andre Pirlo. İtalyan futbolunun son yıllardaki en önemli yıldızı. Saha içinde beyin görevi üstlenen en önemli krampon. İtalya’nın Euro 2012’deki en önemli kozu.

BU TURNUVADA YENİ BIR YILDIZ ÇIKMADI, PİRLO PARLADI

Her Dünya Kupası ve Avrupa şampiyonalarında çıkan yeni bir ismi Euro 2012’de göremedik. Favorilerin sürpriz yapmadığı turnuvada parmak ısırtan tek isim İtalya’nın 33 yaşındaki yıldızı Pirlo oldu. 19 Mayıs 1979 doğumlu Pirlo Milan formasıyla beyin görevini başarıyla yaparken 2006 Dünya Kupası’daki performasını bu yıl da devam ettirdi. 2006’da maçın ve turnuvanın adamı olan Pirlo Milan formasıyla 2007 şampiyonlar liginde de şov yapmıştı. Pirlo Euro 2012’de çok merak edilen İtalya’da kilim isim oldu.

PANENKASIYLA GÜNDEME GELDİ

Andre Pirlo İngiltere’ye attığı çok kritik Panenka penaltısıyla gündeme geldi ama grup maçlarında da takımını bir maestro gibi yönetti. İtalya’nın bu turnuvada nasıl oynayacağını merak eden spor otoriteleri artık İtalya’yı ve Pirlo’yu izlemek için artık gün sayıyorlar. 33 yaşında olmasına rağmen Almanya maçında sahada en çok koşan futbolcular arasında 2. sırada olan Pirlo ‘İki takım maç yapar, kazanan Almanya olur’ efsane sözünü tarihe gömdü. 2-1’lik Almanya maçında gollerin asistini veya golleri Pirlo yapmamasına rağmen maçın her dakikasında Mavi Beyazlı takımını bir orkestra şefi gibi yönetti. Maçın hemen başında kale çizgisinden çıkardığı topla sadece orta sahada görev yapmadığını oyunun ve topun bulunduğu her yerde olduğunu belirten Pirlo Euro 2012’ye final maçı öncesinde pençesini attı.

Tümer Metin: Pirlo’yu sabaha kadar izlerdim

Metin Tekin: Pirlo olmasa İtalya böyle oynayamaz

Bünyamin Gezer: Pirlo en iyi oyun kurucu tipi

Almanya’yı 2-1 yenerek finale adını yazdıran İtalya’da Pirlo övgülerden nasibini fazlasıyla nasibini aldı. NTV’de yorum yapan eski futbolcu Metin Tekin turnuvanın en etkili oynanan takımı İtalya’da Pirlo’nun olmaması olmaması halinde etki futbolun arızaya uğrayabileceğini belirtti. Oyunun kale dahil, orta saha ve ofanstaki bloklar arası geçişi Pirlo yaptığını belirten Tekin, İtalyan yıldızın son yıllardaki en etkili maestro olduğunu kaydetti…

TRT’de yorum yapan eski futbolcu Tümer Metin ise Pirlo’yu eski bir oyuncu olarak değil de bir seyirci gibi izlediğini oynadığı oyuna doyamadığını söyledi. Almanya-İtalya maçında Pirlo’nun mükemmel bir performans sergilediğini söyleyen Pirlo Almanlar’ın ipini Balotelli’nin değil Pirlo’nun çektiğini söyledi. Metin Pirlo’yu sabaha kadar izlese doyamayacığını açıkladı.

Eski hakem Bünyamin Gezer ise TRT’de yaptığı açıklamasında Pirlo’nun dünyanın en iyi orta saha oyuncusu olduğunu açıkladı. Gezer Pirlo’nun bildik orta saha oyuncuları gibi durarak oynamadığını hem savunmada, hem orta sahada, hem de ofansta koşan bu mücadelesini tekniğiyle birleştiren mükemmel bir şef olduğunu söyledi…

Şimde herkes 1 Temmuz’daki İspanya-İtalya finalini bekliyor. Şimdi herkes İspanya’nın şov yaparcasına yaptığı pas trafğinde Pirlo’nun da yüzde yüz isabetli pas şovunu bekliyor.

Pirlo İspanya maçında Almanya maçındaki kadar etkili olursa İtalya’da Teknik Direktör Prandelli ve Pirlo kahraman ilan edilecek. Çünkü Pirlo’yu bu kadar etkili hazırlayan İtalyan hoca Prandelli şımarık isim Balotelli’yi de adam eden insan. Prandelli dünya futboluna oynadığı pozitif futbolla yeni bir anlayış da getirmek üzere. Prandelli bu futbol anlayışı için Pirlo’ya sahip olduğu için çok şanslı…

PİRLO’NUN İNGİLTERE MAÇINDAKİ ŞOVU!

(haber7)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir