Antalya’da futbol şampiyonası heyecanı

UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası’na Türkiye’nin yanı sıra kategorisinde Avrupa’nın en iyi 7 takımı katılıyor. (A) Grubu’nda Türkiye, Danimarka, Portekiz ve Romanya, (B) Grubu’nda İngiltere, İspanya, Sırbistan ve İsveç mücadele edecek.

Grup maçları sonunda ilk ikiye girecek takımlar yarı finale çıkacak, buradan da kupaya uzanmak için birbirleriyle karşılaşacak. Şampiyona yarın saat 19.30’da yapılacak Danimarka-Romanya ve İngiltere-İsveç maçlarıyla start alacak. Aynı gün saat 21.30’da da Türkiye-Portekiz ve İspanya-Sırbistan mücadeleleri gerçekleşecek.

-Maçlar 4 ayrı sahada oynanacak-

Toplam 15 karşılaşmanın yapılacağı turnuva Mardan Spor Kompleksi Mardan-1 ve Mardan-2 Stadyumları ile Wow Futbol Merkezi Topkapı Stadyumu ve Titanic Otel Futbol Sahası’nda yapılacak.

Mardan Spor Kompleksi’nin içinde yer alan ve 7 bin 938 seyirci kapasiteli Mardan-1 Stadyumu’nda ikisi Türkiye’nin olmak üzere 3 grup müsabakası, bir yarı final ve final maçı oynanacak. Mardan Spor Kompleksi’nde yer alan diğer saha olan ve bin 173 koltuk sayısına sahip Mardan-2 Stadyumu ise biri Türkiye’nin olmak üzere toplam 3 grup karşılaşmasına sahne olacak.

WOW Futbol Merkezi’nin bünyesinde yer alan ve 572 kişi kapasiteli Topkapı Stadyumu’nda ise 3 grup karşılaşması ile bir yarı final maçı oynanacak. 378 seyirci kapasiteli Titanic Otel Futbol Sahası da şampiyonadaki 3 grup karşılaşmasına ev sahipliği yapacak.

-Sporseverler karşılaşmaları ücretsiz izleyebilecekler-

Şampiyonadaki tüm karşılaşmalar ücretsiz izlenebilecek. Organizasyonun biletleri maç günlerinde müsabakaların yapılacağı stadyumların gişelerinde, maç başlamadan 2 saat önce ücretsiz olarak sporseverlere sunulacak.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir