Aziz Yıldırıma ateş püskürdüler!

Ali Özbak, Şamil Ekinci Müzesi’nde Trabzonsporlu eski futbolcularla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 26 Haziran Salı günü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın mahkemede, ‘Trabzonspor’u dördüncü büyük ben yaptım’ dediğini belirterek, ”Sayın Yıldırım, bir kulübün nasıl büyük olduğunu demek ki bilmiyor. Büyüklüğün olmazsa olmaz argümanı iştirak ettiğiniz mücadele yolunda en büyük olmaktır, yani şampiyon olmaktır” dedi.

Özbak, açıklamanın ardından Trabzonspor’un arşivinde iki gün boyunca inceleme yaptığını ifade ederek, şunları söyledi:

”Hiçbir arşiv ve müze bilgisinde Aziz Yıldırım’ın ne ismini ne de cismini görmedim. Hatta 1976 yılında sizin futbol sektörünün neresinde olduğunuzu da bulamadık. Biraz insaf sayın Yıldırım, siz büyük yapma ile büyük olmayı birbirine karıştırdınız. Ama şu konuda hakkınızı teslim ederiz. Sizin bir Kulüpler Birliği toplantısında bizim büyüklüğümüzü savunmanızı unutmuş değiliz. Trabzonspor’un büyüklüğünü bir mucit inşa etmedi. Aziz Yıldırım bir sürçü lisan eylemiştir. Bunu söylerken mahkemenin psikolojik ortamından etkilenmiş olabilir.”

Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı İlyas Akçay ise Trabzonspor’un Türk futbolunda gelmiş olduğu yer ve şeklin belli olduğunu vurgulayarak, ”Alnımız açık, boynumuz diktir. Alın teri ile Trabzonspor bugünkü konuma gelmiştir. Aziz Yıldırım’ın, kendi yaptığı hataları düzeltmek için böyle büyük bir kulübü eleştirmeye hakkı yoktur. Hiç kimse Trabzonspor’un başarılarına dil uzatamaz, leke süremez” diye konuştu.

Trabzonsporlu eski futbolcu Serdar Bali de, Trabzonspor’un tekel haline gelmiş olan bir topluluğu 1975 yılında kırıp şampiyon olduğunu ifade ederek, ”Aziz Yıldırım ne kadar konuşursa biz o kadar daha birlik ve beraberlik içerisinde oluyoruz. Aziz Yıldırım her konuştuğunda Trabzonspor ile Fenerbahçe taraftarlarının arası açılıyor. Trabzonspor’un 6 resmi 3 de resmi olmayan şampiyonluğu var” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir