Aziz Yıldırım’ın mektubu ağlattı

Aziz Yıldırım taraftarlar için duygu dolu bir mektup kaleme aldı, “Sizlerin sayesinde tüm Türkiye gördü cesareti, kararlılığı, mücadeleyi. Siz varken kimse yalnız kılamadı bizleri. Sizlerin sayesinde, gökyüzünü özlemedik” dedi

Futbolda şike soruşturması kapsamında tutukluluğu süren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarlara “adalete güvenin” çağrısında bulundu.

Yıldırım, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Hakkımızda karar alınmasından önce bilinmesini isterim ki; bu büyük kulübün, bu emsalsiz camianın ve siz; büyük ve yürekli Fenerbahçe taraftarının başkanı olmaktan sonsuz gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.

“Biliyorum. Yürekleriniz sancılı” diyen Yıldırım, şöyle devam ettii: “Sizlerin sayesinde tüm Türkiye gördü cesareti, kararlılığı, mücadeleyi, en önemlisi siz varken, kimse yalnız kılamadı bizleri. Tek kişilik kalabalık olduk, tutulduğumuz yerlerde. Sizlerin sayesinde, gökyüzünü özlemedik. Lacivertli sema yaptınız haksızlıkların üzerine. Ve sarısı yargıcı oldu tüm tiranların. Karanlığı tutuklayıp attınız, çubuklunun arkasına. Siz varken, korku hiç uğramadı yanımıza. Bir tek düşmanlarımızın gözlerinde gördük onu. Ve hiç düşünmedik sonumuzu siz herkese öğrettiniz sonsuzluğumuzu.

Bir Fenerbahçe destanı yazdınız. Tarih yazdığını sananlara inat; bizler, biber gazından yorulmuş gözlerinizde gördük kararlılığı ya da tekmelenen bacaklarınızda. Üstelik kucağınızda çocuğunuzla. Sizler öğrettiniz, uçurtmaların yükseğe çıkması için rüzgarı arkasına almaktansa rüzgâra karşı durulması gerektiğini. Sevgiyi, sadakati, bağlılığı sizden öğrendi tüm Türkiye. Her koşulda teslim olmamayı, umudu gördü ve Fenerbahçe’nin büyüklüğüne tanıklık etti tarih. En adi ithamlara, maruz kalırken (Avrupa Şampiyonu) olan inanca şapka çıkardı. Tüm Türkiye, ‘Kardeşin duymaz eloğlu duyar’ türküsünü hissetti. Hakkımız, yabancıların adaletine terk edilirken. Ve sizlerle Mustafa Kemal’i özlediğini hatırladı, Türkiye. Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bir karış toprağın teslim edilemeyeceğini.” Sıranın haklarında karar vermeye geldiğini belirten Yıldırım, “Bilinmelidir ki bugün, burada ve her yerde olduğu gibi yarın Çağlayan’da da son sözümüz (Fenerbahçe)” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir