BJK’de stat krizi sonunda çözüldü

G.Saray, TT Arena için Beşiktaş’a ‘hayır’ dese de dün Bakan Kılıç, Demirören, Orman ve Dürüst’ün yaptığı mini zirveden formül çıktı. Pazartesi açıklanacak karara göre Kartal önümüzdeki 2 yıl ezeli rakiplerinin evinde! Beşiktaş’ın yeni sezonda maçlarını Türk Telekom Arena’da oynama isteği ile başlayan kriz G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’ün katı, uzlaşmaz tutumuna rağmen büyük ölçüde çözüldü.

İki kulüp başkan ve yöneticilerinin önceki gün Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la bakanlıkta yaptıkları görüşmede Öztürk’ün “Olimpiyat Stadı’nın ne niyetle bakıma alındığını ve hangi kafanın bu kararı verdiğini biz çok iyi biliyoruz. Biz stadımızı asla başka bir kulüple paylaşmayacağız” demesinin ardından Öztürk ve G.Saray Başkanı Aysal toplantıdan ayrılmıştı.

Dün ise TFF Başkanı Başkanı Yıldırım Demirören’in, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve G.Saray 2. Başkanı Ali Dürüst’e “Ligi başlatıyoruz, kura çekmemiz lazım. Bir an önce bu sorunu çözmeliyiz. Hazır birlikteyken ve sayın bakan da buradayken noktayı koyalım” demesi üzerine Orman, Dürüst, bakan Kılıç ve Demirören, TFF Kongresi’nin hemen sonrasında bir mini zirve gerçekleştirdi. MİNİ zirvede Beşiktaş’ın yeni stadına 2 yıl içinde kavuşabileceği ön görülerek 1 yıl G.Saray’ın evi TT Arena’da, 1 yıl da F.Bahçe’nin mabedi Şükrü Saracoğlu’nda maçlarını oynaması konusunda görüş birliğine varıldı.

‘BUYURSUN, GELSİNLER’

Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı kongre sırasında konuyla ilgili kendisine sorulan bir soruya “Buyursunlar, gelsinler. Bizim kapımız herkese açık. Biz zor günlerde tek başına kalmanın ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Stadımızı seve seve Beşiktaş ile paylaşırız” şeklinde verdiği yanıt da 1 yıl TT Arena’da, 1 yıl Saracoğlu’nda formülünün hayata geçmesini ciddi biçimde destekledi. Pazartesi günü resmi hali kamuoyuna açıklanacak olan bu anlaşmaya göre Beşiktaş maçlarını önümüzdeki sezon TT Arena’da, sonraki sezon da Saracoğlu’nda oynayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir