Cemal Aydın’a göre karar Pazartesi çıkacak

Kulüpler Birliği Başkanı olan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ile bazı kulüplerin başkanları salona geldi.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmaya ara verilince Başkanların sanık bölümüne girmelerine izin verdi. Başkanlar burada sanık Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu’nu görünce duygusal anlar yaşandı. Önce tokalaştılar, sonra ayaküstü sohbet ettiler.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ise, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal’a , “Başkanlığınız hayırlı olsun” dedi.

Adalet Sarayı’ndan çıkışta ise Ankaragücü’nün eski Başkanı Cemal Aydın basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Cemal Aydın, kararın Pazartesi gününe kalacağını tahmin ettiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“En azından bir hukukçu olarak onların böyle zor bir gününde, adaletin iyi tecelli edeceğini biliyoruz zaten ordan bir sıkıntı yok ama bu arada morale ihtiyaç var, 12 sene onlarla birlikte başkanlık yaptım bende. Dolayısı ile arkadaşlarımız bizi yanlarında görünce moralleri biraz daha artar, savunmalarını biraz daha kuvvetli ve güzel yaparlar diye buradayız. İnşallah en iyisi olur onlar için.

Ben biliyorsun Aziz Bey ile yalnız bugün değil önceki, yani Metris Cezaevi’ndeki yalnız Aziz Beyle de değil, diğer tüm çıkan arkadaşlarda dahil futbol adına onları hep ziyaret ettim. Ziyaret etmeyede devam ediyorum. Aziz Beyle de bu meyanda heralde on beş civarında Metris’de görüşme yapmışızdır. Dolayısıyla biz üzerimize düşen adamlık görevini yerine getiriyoruz.

Şimdi son noktaya yaklaşmış bir dosya münderecatı var ona göre burada bizim ahkam kesmemiz hem uygunsuz hem de gereksiz ama umuyorumki onların istediği şekilde bir karar olsun ama gördüğüm kadarıyla pek bugün bitecek gibi de gözükmüyor. Yani bunu da anti parez ben belirtiyim. Çünkü yeni savunmalar var öğleden sonra devam edecekler, yazılı savunmalar veriliyor. Bir usule tabiidir bu. Tabi sabaha kadar sayın heyet çalışır bitirmek ister onu bilemiyorum ama sanki bir kaç gün daha bu iş devam eder gibi. Hukukçuluk tecrübemle öyle bir fikir aklıma geldi onuda paylaşmış oldum.”

(sporx)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir