Diyarbakırspor’a lisans vermediler

Diyarbakırspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu’nun ilk kez geçen sezon hayata geçirilen ”Ulusal Kulüp Lisans Sistemi” kapsamında yaptığı değerlendirmede kulüplerinin, bazı eksiklerden dolay lisans alamadığı ifade edilerek şöyle denildi:

”Konuya ilişkin olarak kulübümüzün bazı kriterleri hazırlamasına rağmen TFF’nin onayından geçmeyen nedenler olmuştur. Kulübün içinde bulunduğu maddi sorunlar ve gelirinin yok denecek kadar az olması nedeniyle mali kriterlerde, vadesi geçmiş SGK, vergi, personel, kulüp alacaklarında ilerleme sağlanamamıştır. Bundan dolayı kulüp lisans kurulunun 11 Haziran 2012 tarihli ara kararınca 5 bin lira ceza ve 15 günlük ek süre verilmiştir.

Altyapı kriterlerinden güvenlik sertifikası tamamlanması için yazışmalar yapılmış olup Emniyet Müdürlüğü’nün cevap yazısında İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısında konunun gündeme alınmadığı, tarihi sonradan belirlenecek (2012-2013 futbol sezonundan önce) toplantıda kurula getirilmesinin karara bağlandığı bildirilmiştir.”

Kulüp Basın Sözcüsü Kenan Aksu, TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun yaptığı ”Ulusal Kulüp Lisans Sistemi” değerlendirmesinden bugüne kadar ancak 30 kulübün lisans alabildiğini belirterek, ”Aralarında büyük kulüplerin de yer aldığı kulüplerin büyük çoğunluğu Ulusal Kulüp Lisans Sistemi değerlendirmesinden lisans alamadı. Kulüplerin bu değerlendirmelerden geçer not alabilmesi için TFF’nin kulüplere destek olması gerekiyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir