Eskişehirspor UEFA hazırlıklarına başladı

Bu yıl Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Kupaları’ndan men edilmesinin ardından UEFA tarafından davet mektubu alan Eskişehirspor, ikinci ön eleme maçlarında İskoçya Primier Ligi’nde oynayan Saint Johnstone takımıyla eşleşti. 19 Temmuz’da Türkiye’de oynanacak olan ilk maçın hazırlıkları için tesislerde bir araya gelen kırmızı siyahlı takım antrenmanlarına başladı.

Eskişehirspor yeni sezon hazırlıklarına UEFA Avrupa Kupaları kura çekiminin ardından başladı. Teknik Direktör Ersun Yanal yönetiminde tesislerde bir araya gelen siyah kırmızı takım, ilk antrenmanı gerçekleştirdi. Saha içinde Teknik Direktör Yanal ile kısa bir toplantı yapan futbolcular, daha sonra düz koşu ve ısınma hareketleri ile günü tamamladı.

 Antrenmana uçak tarifelerinin uyuşmaması nedeniyle Diego, Dede ve Kamara katılmadı. Diğer yandan, Eskişehirspor’un yeni transferlerinden kaleci Ruud Boffin, Ufuk Budak, Aytaç Kara, Serol Demirhan, Erkut Şenturk ve Mehmet Güven de takımla tanışarak antrenmanlara başladı.

Diğer yandan, Eskişehirspor kuraya seri başı olarak katıldığı UEFA Avrupa Ligi kurasında İskoçya’nın Saint Johnstone ile eşleşti. İskoçya Premier Ligi’ni mücadele eden St. Johnstane, geçtiğimiz sezon 14 galibiyet 8 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 50 puanla ligi 4’üncü sırada bitirdi.

Tags: , , ,

Leave a Reply