Filenin Sultanları’nın yükselişi sürüyor

Vakıfbank’ın ana sponsorluğundaki (A) Milli Takım’ın, dünyanın en iyi 16 ülkesinin yer aldığı organizasyonda ABD ve Brezilya’nın ardından üçüncü olarak bronz madalyaya ulaştığı belirtilen açıklamada, ”Türkiye’de 26 yıldır bayan voleybolunun en büyük destekçilerinden Vakıfbank’ın ana sponsorluğunu yaptığı (A) Milli Takımımız’ın son dönemdeki durdurulmaz yükselişi devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Londra bileti alarak 52 yıl sonra olimpiyatlara giden ilk milli takım olan Sultanlar, dünya devlerinin mücadele ettiği Grand Prix’de muhteşem bir performans sergileyerek 16 takım arasında ilk 3’e girmeyi başardı” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, ”Kızlarımızı, elde ettikleri büyük başarıdan dolayı canı yürekten kutluyorum. Vakıfbank olarak bu muhteşem yapının içerisinde yer aldığımız için gurur duyuyoruz. Kızlarımıza ve teknik heyete, bize bu büyük mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyor, Londra Olimpiyatları’nda da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Öte yandan açıklamada, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın, ”Grand Prix gibi dev bir organizasyonda rüya gibi bir başarı kazanarak dünyanın en iyi ilk 3 takımından biri olduk. Bana bu günleri yaşatan Sultanlarımızla gurur duyuyorum. Bu zafer tesadüf değil. Son yıllarda yakalanan yükseliş trendinin sonucudur. Artık Türk voleybolu ekol ülkeler arasındaki yerini almıştır. Kızlarımız, olimpiyatların en güçlü favorilerinden birisi olacaktır” şeklindeki açıklamaları da yer aldı.

AA

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir