İller Bankası şampiyonları ödüllendirdi

2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek Nur Tatar, İller Bankası Genel Müdürü Ahmet Candan, tarafından 20 cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

İller Bankası Macunköy Sosyal Tesisleri’nde yapılan ödül törenine Ahmet Candan’ın yanı sıra, İller Bankası Spor Kulübü Başkanı Bahaettin Kaplan, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ve antrenör Cihat Kutluca da katıldı.

Ahmet Candan, çatıları altında spor hayatlarını sürdüren ve büyük başarılara imza atan sporcularla gurur duyduklarını söyledi.

Candan, ”Nur Tatar çok büyük, tarihi bir başarıya imza attı. Ülkemizi Londra Olimpiyatları’nda temsil edecek olması göğsümüzü kabartıyor ve gurur duyuyoruz. Rukiye Yıldırım ve Tuğba Ayva da bize çok önemli başarılar ve mutluluklar yaşattı. Gelecekte onların da olimpiyatlara katılma başarısı göstereceklerine inanıyorum” dedi.

Federasyon başkanı Metin Şahin de, kulüplerin desteğine vurgu yaprak törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Türk sporunun gelişiminde kulüplere çok büyük görevler düşüyor. İller Bankası’nı bugüne kadar spora verdiği destekten dolayı kutluyorum. Nur Tatar’ın spor zirvesinde ülkemizi, Ankara’yı ve de İller Bankası’nı başarıyla temsil edeceğine inancım tam.”

Nur Tatar da Londra’dan madalya ile dönme sözü verdi. Kendisine verilen desteklere teşekkür eden başarılı sporcu, ”Olimpiyatlara katılacağım için çok heyecanlıyım. Ülkemi, kulübümü en iyi şekilde temsil edip, Londra’dan madalya ile döneceğim” diye konuştu.

Törende Tuğba Ayva’ya 10, Rukiye Yıldırım’a da 5 cumhuriyet altını verildi.

Nur Tatar, İngiltere’nin Manchester kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda altın, Rukiye Yıldırım ise bronz madalya kazandı.

Tuğba Ayva ise Yunanistan’da yapılan Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya elde etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir