Karabükspor, Almanya kampını iptal etti

Nevzat Şahin AA muhabirine, Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB), ”Alman takımlarının Türk takımlarıyla Almanya’da hazırlık maçları oynamaması kararı” aldığını belirterek, bu karara tepki olarak Almanya’da yapmayı planladıkları 2. etap kampı iptal ettiklerini söyledi.

Yeni kamp yerini henüz kesinleştirmediklerini belirten Şahin, ”Teknik direktörümüz Michael Skibbe’nin Alman olması nedeniyle 2. etap kampımızı bu ülkede yapmayı planlamıştık. Ancak, alınan karardan sonra Almanya kamp programımızı değiştirdik. Gerede’deki ilk etap kamptan sonra Avusturya’da bir kamp planlıyoruz” diye konuştu.

-Transfer çalışmaları-

Transfer çalışmalarında takımın yaş ortalamasını düşürmek ve sadece bugünü değil, gelecek yılları da düşünerek genç futbolculara ağırlık verdiklerini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

”Almanya ve Türkiye’de daha önceden belirlediğimiz ve takibe aldığımız bazı genç futbolcularla görüşmelerimiz devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un genç kalecisi ve Ümit Milli Takım’a seçilen Abdulaziz Demircan ile anlaştık. Genç futbolcu bir olumsuzluk çıkmazsa Karabük’e gelerek imza atacak.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir