Lazio, Afellay için Galatasaray’ı bekliyor!

İtalya Serie A takımlarından Lazio, Barcelona forması giyen Ibrahim Afellay’ı transfer edebilmek için düğmeye bastı.

Fas asıllı oyuncuyu PSV Eindhoven’da oynadığı dönemde de transfer etmek isteyen ancak talep edilen yüksek bonservis bedellerinden dolayı transferi askıya alan Lazio, Afellay’ın Barcelona ile ipleri kopartma noktasına gelmesinin ardından yeniden devreye girdi.

Lazio’nun yeni teknik direktörü Petkoviç’in de ısrarlı bir şekilde kanat oyuncusu istemesinden dolayı Afellay için nabız yoklamaya başlayan Başkent temsilcisi, Hollandalı futbolcunun transferini Mauro Zarate’nin satışından gelecek olan paraya göre ayarlamak istiyor.

Zarate’den gelecek olan bonservis bedelini de hesaba katarak Afellay için 10 milyon euroluk bir bütçe belirleyen Lazio da başkan Lotito da transfer girişimlerini doğruladı.

Zarate’nin ayrılması durumunda Afellay’ı transfer edebileceklerinin sinyalini veren Lotito’nun ayrıca Galatasaray’ın da Arjantinli Zarate için nabız yokladığını dile getirdi.

İtalya basını Lazio’nun Afellay için ısrarcı olduğunu sütunlarına taşırken; Fransız ve İspanyol basını ise önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Lille’nin Afellay için 7 milyon euroluk bir teklifle Barcelona’nın kapısını çalmaya hazırlandığını duyurdu.

İtalyan basını Galatasaray – Zarate eksenli haberlerine gün geçtikçe yüksek sesle işlemeye başlarken; sarı-kırmızılı yönetim ise Arjantinli futbolcunun transferi için olumlu sinyaller vermiyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir