Nevin Yanıt’ın anne ve babası gururlu

Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 100 metre engellide altın madalya kazanarak, Avrupa şampiyonluğu unvanını koruyan Nevin Yanıt’ın Mersin’deki evinde sevinç yaşanıyor.

Site sakinleri Yanıt’ın başarısını, Yenişehir ilçesindeki Atakent Sitesi’nde, önünde Türk bayrağı asılı bulunan evinin karşısına astıkları, ”Şampiyon kızımız evine hoş geldin”, ”Teşekkürler Cüneyt Yüksel & Burcu Ayhan” yazılı pankartla kutluyor.

Anne Semire Yanıt, gazetecilere yaptığı açıklamada, Nevin’i yarışırken komşuları ve site sakinleri ile izlediklerini, birinciliğe ulaşınca da bayram coşkusu yaşadıklarını söyledi.

Kızıyla gurur duyduğunu ifade eden anne Yanıt, ”Zaten bekliyorduk. Nevin tekrar bu sevinci bize yaşattığı için mutluyuz. Çok şükür emekleri boşa gitmedi” dedi.

Antrenörü Cüneyt Yüksel’e de ayrıca teşekkür eden anne Yanıt, şöyle konuştu:

”Ondan beklentim vardı. Yarıştan önce görüştüğümüzde ‘kesinlikle bu yarışmayı kazanacağım’ diyordu. Yarıştan sonra da görüştük, sevincimizi mutluluğumuzu ailece yaşadık. Çok çalıştı, antrenmanlarını aksatmadı. Hafif bir sakatlık geçirdi ama onun da üstesinden geldi. Nevin’in hedefi her zaman birinciliktir. Şimdi de 12.59 istiyor. Bunu başarırsa daha da mutlu olacağız. Arkadaşlarının, sevdiklerinin duasıyla bunu başaracağına inanıyorum.”

Baba Nazım Yanıt da, Avrupa şampiyonluğu unvanını koruyan kızıyla gurur duyduğunu söyledi.

Yarış sonrası başarıyı hep beraber kutladıklarını ifade eden Baba Yanıt, ”Nevin de sevinçli. Böyle bir başarı bekliyordum. Kızım da bize birinci olacağını söylüyordu” diye konuştu.

Ağabeyi Cem Yanıt ise, hem aile olarak hem de ülke olarak gururlu ve mutlu olduklarını belirtti.

Nevin’in, İspanya’nın Barcelona kentindeki 20. Avrupa Şampiyonası’nda bayanlar 100 metre engellide 12.63’lük dereceyle altın madalya kazanmasının tesadüfi olmadığını gösterdiğini vurgulayan ağabey Yanıt, kardeşinin olimpiyatlarda da en iyi dereceyi yapacağına inandığını kaydetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir