Önce 2. lige çıktılar ardından amatöre

Geçtiğimiz sezon Serie C’de mücadele eden ve oyunculara parasını ödemediği için 6 puanı silinen AS Taranto takımı, sezonu Ternana’nın 2 puan gerisinde 2. tamamladı. Rakibi direkt Serie B’ye yükselirken kendisi play offa giden Taranto, burada elendi ve üst lige çıkmayı başaramadı.

Bu arada kulüp silinen puanlarla ilgili Lazio idare mahkemesinde temyize gitti. Perşembe günü kentte önce internet siteleri üzerinden bir haber yayıldı. Yerel televizyonların, son dakika olarak geçtiği flaş gelişmede itirazın mahkeme tarafından kabul edildiği, silinen puanların iade edildiği bildirildi.

Bu, Taranto’nun grubunu lider bitirdiği ve direkt olarak 2. lige yükseldiği anlamına geliyordu. Haber kentte bomba etkisi yaratırken, tüm taraftarlar bayraklarını alarak sokaklara akın etti. Saatler süren kutlamalarda sokaklar tezahüratlar ile inledi. Ancak ne var ki gerçek akşama doğru anlaşıldı: Mahkemece alınmış bu yönde bir karar yoktu.

Hevesleri kursağında kalan Tarantolular bu olayın 1 gün sonrasında ise tamamen yıkıldı. Finansal yapısını düzeltmesi için verilen süre dolan mavi-kırmızılı kulüp, bir alt lig olan Serie D’ye düşürüldü. Bir gün önce 2. lige yükselmenin sevincini yaşayan Tarantolular sadece bir gün sonra artık amatör kümede oynayacak bir takımın taraftarı oldular.

(milliyet)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir