Şota: Amrabat’a transferi anlatamadık

Kayserispor 2012-2013 sezonunun açılışını yaptı. Antrenman öncesi basın açıklaması yapan Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze, “Amrabat’a transferi hala anlatamadık” dedi.

Karpuzatan Tesisleri’nde antrenmana iki eksikle çıkan Kayserispor, yeni sezonun çalışmalarına başladı. Amrabat ve Riveros haricinde eksiği bulunmayan Kayserispor, top başı yaptı. Kayserispor’un yeni transferi Bobo ise antrenmanda yerini aldı.

Gelecek sezondan umutlu olduklarını dile getiren Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Atsız, “Takımımız geçen sezon iyi top oynadı. Bu grafiğin biraz daha üzerine çıkmamız gerekiyor. O yönde gerekli transferler yapıldı. Şehrin ve seyircinin desteğiyle başarılı bir sezon geçireceğimizi inanıyoruz. Bu yıl itibariyle daha güçlü bir kadro daha iyi transferler ve daha büyük bir başarı gelecek” dedi.
Ligdeki hedeflerinin ilk 5 olduğunu ifade eden Atsız, “Ligdeki hedefimiz ilk 5 artık. İlk 5’te kesmez oldu. Geçen sezonda çok güçlü bir kadro kurmuştuk ama şanssızlık peşimiz bırakmadı. Cangele sakatlandı ve diğer yaşanan sakatlıklar. Bundan dolayı geçen yıl biraz daha hırpalandık” şeklinde konuştu.

“Sezona zımba gibi hazırız” diyen Atsız, “Çok iyi sezon geçireceğimize inanıyoruz. Transfer bitmez, çalışmalarımız devam ediyor. Futbol bitmez” diye konuştu.

Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze ise, “Bizim hedefimiz değişmedi. Her sezon aynı hedefimiz var. Güzel top oynayarak başarılı olmak istiyoruz. Başarılı oyunumuzla Avrupa’ya gitmek istiyoruz. Sezona hazır durumdayız. Riveros’a 2 hafta izin verdik. Amrabat’a da dinlensin diye 1 hafta daha izin verdik” ifadelerini kullandı.

Transfer konusunda konuşan Şota, iki oyuncuyu daha kadrolarına katabileceklerini belirterek, “2 oyuncu daha transfer edebiliriz. Orta saha ve bek oyuncusu olacak bu. Çalışmalarız hala devam ediyor” dedi.
Amrabat’ın transfer konusunda strese girdiğini ifade eden Şota, “Amrabat’a transfer konusunu hala anlatamadık. Kendisiyle bu sabah konuştuk. Amrabat strese girdi maalesef. Stresten çıkması da zor gibi görünüyor, bu nedenle kendisine 1 hafta dinlensin diye izin verdik” şeklinde konuştu.
Oyuncular daha sonra Şota ile sezonun ilk antrenmanını yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir