Terzi: Bugün burada tarih yazdık

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Türkiye’nin, Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazanmasıyla ilgili, ”Bugün burada tarih yazdık, şampiyon sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Mehmet Terzi, bayanlar 3000 metre engellide altın madalya kazanan Gülcan Mıngır’ın madalya töreninin ardından yaptığı açıklamada, milli sporcuların başarılarından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Türkiye’nin, Avrupa Atletizm Şampiyonası’na ilk kez bu kadar fazla sporcuyla (41) katıldığını hatırlatan Terzi, ”Aslında kaçırdığımız 3-4 madalya daha var, santimetrelerle. Şu gün tarih yazılıyor atletizmde. Nevin Yanıt biliyorsunuz ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu, Gülcan Mıngır yine altın madalya aldı, Polat Kemboi Arıkan da öyle. Bugün 3 madalya aldık, yarın da 2 madalya alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Sporcuların şampiyon olmasında emeği geçen herkesi kutlayan Terzi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, antrenörlere ve kulüplere teşekkür etti. Mehmet Terzi, ”Ülkemize madalyalarımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Atletizmde altyapıya önem verdiklerine, 23 yaş altında derece alan birçok Türk atlet olduğuna dikkati çeken Terzi, ”Takımı da gençleştiriyoruz, gördüğünüz gibi genç atletler Avrupa şampiyonu oluyor” dedi.

-Gülcan Mıngır-

Bayanlar 3000 metre engellide Avrupa şampiyonu olan milli atlet Gülcan Mıngır da çok mutlu olduğunu dile getirerek, ailesine, antrenörüne, federasyona ve kulübüne teşekkür etti. Mıngır, madalyasını Türkiye’ye armağan ettiğini söyledi.

Mıngır’ın antrenörü İhsan Alptekin de emeği geçen herkese şükranlarını sunarak, ”Bizi izleyin” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir