Çakır rekor üstüne rekor kırdı

.Portekiz’den 5, İspanya’dan ise 4 oyuncu için kart kullanan Cüneyt Çakır, bu şampiyonada bir maçta en çok kart gösteren isim oldu. Çakır, şampiyona tarihinde ise 10 kartla bulunan rekoru egale etmeyi kıl payı kaçırdı.

FIFA kokartlı hakemimiz 52 kez faul düdüğü çalarak, bu turnuvada Çek Cumhuriyeti- Polonya karşılaşmasında 42 kez faul kararı veren Craig Thompson’ın rekorunu da geride bıraktı.

Portekizliler’i utandırdı

EURO 2012’deki gurumumuz, Cüneyt Çakır, turnuvada yönettiği 3. maçında dört dörtlük bir yönetim sergiledi. Bu maça atanmasıyla Portekiz basınının karalama kampanyası başlattığı Çakır verdiği objektif kararlarla Portekizliler’in başını öne eğdirdi.

Karşılaşmanın başında Çakır’ın çaldığı her düdükte Portekiz tribünlerinden ıslık sesleri yükseldi. Ancak ilerleyen dakikalarda Türk hakem triosunun başarılı yönetimi karşısında çaresiz kalan Portekizliler bu protestolarını daha fazla devam ettiremediler.

Maçta 9 kez sarı kartına başvuran Çakır, sertliğe prim tanımadı ve en az futbolcular kadar koşarak pozisyonlara yakınlığıyla hatasız bir yönetimin altına imza atarak göğsümüzü kabarttı.

(Milliyet)

Tags: , , ,

Leave a Reply