Cafer Şat

03 Ocak 1945 Divriği doğumlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1966-1967) mezunudur. Askerliğini yedek subay olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı Merkez Dairesi Tercüme Şubesinde İngilizce Mütercimi olarak yaptı. Sırası ile Sason Hakimliği, Nallıhan Tapulama Hakimliği, Ayaş Hakimliği, Yüksek Hakimler Kurulu Müfettiş Hakimliği, Adalet Müfettişliği, Adalet Başmüfettişliği, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 29.03.1994 tarihinde Yargıtay Üyeliğine, 11.07.2003 tarihinde Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi.

2.6.2004 tarihinde Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanvekiliği’ne seçilmiştir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir