OrgeneralNazmi Ataç

1893 tarihinde Selimiye’de doğdu. 05.11.1952 – 29.09.1955 tarihleri arasında Korgeneral rütbesiyle Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği yaptı.

Orgeneral Nazmi Ataç, 16 Haziran 1956 – 19 Eylül 1957 tarihleri arasında 1. Ordu Komutanlığı yaptı.

16 Mart 1972 tarihinde vefat etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir