Burak Yılmaz’a ek süre verildi

Süper Lig’de elini çabuk tutan Trabzonspor, rakiplerinden önce çalışmaya başladı. Bordo-mavililer dün ilk antrenmanlarına çıkarken, yeni transferler de idmana katıldı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde saat 10.30’da başlayan sezonun ilk antrenmanı öncesinde bordo-mavili futbolcular ve teknik kadro basın mensuplarına poz verdi. Daha sonra yeni transferler Sol Bamba, Yasin, Soner ve Emre Güral ile 1461’den A Takıma davet edilen Zeki Yavru da basın mensuplarına fotoğraf çektirdi.

Son olarak teknik direktör Şenol Güneş de Ünal Karaman’ın ayrılmasının ardından göreve başlayan yardımcısı Özcan Bizati ve diğer yardımcılarıyla birlikte medya mensuplarına poz verdi.

Trabzonspor’da sezonun ilk antrenmanına transferi gündemde olduğu için Şenol Güneş tarafından izin verilen Burak Yılmaz’ın yanı sıra, Avrupa Şampiyonası’nda ülkesinin milli takımında oynayan Polonyalı Adrian, çeşitli takımlarla transfer görüşmeleri yapan Barış Ataş ve Tayfun Cora, hasta olan kaptan Tolga Zengin ile kendilerine kulüp bulmaları istenen Piotr ve Pawel Brozek kardeşler katılmadı.
Sapara idmanda Geçen yıl Gaziantepspor’da kiralık olarak forma giyen Sapara antrenmana çıktı. Trabzonspor’un ilk antrenmanına toplam 24 futbolcu katıldı.

Burak Yılmaz’a bir hafta süre verildiği vurgulandı. Golcü bu zaman içerisinde herhangi bir kulübe transfer olmazsa, takımla birlikte çalışmalara katılacak.

Trabzonspor, 8 Temmuz’a kadar hazırlıklarını Trabzon’da sürdürdükten sonra yurt dışı kampının ilk etabı için Almanya üzerinden Hollanda’ya gidecek.

‘Onları da çekin’ Yeni transferlerle fotoğraf çekimi sırasında Teknik Direktör Şenol Güneş’in, “Vittek ve Barış Özbek de yeni transferlerimiz sayılır. Onları da çekin!” sözleri çevresindekileri güldürdü.

Karpuz kestiler! Yaklaşık 2 saat süren antrenmanın sonunda yeni antrenörler Özcan Bizati ve Şeref Çiçek’in kontrolünde açma germe hareketleri yapan bordo-mavililer, sahaya getirilen karpuza da adeta hücum etti. Büyük bölümü aşırı sıcak altında gerçekleşen antrenmanın sonunda buz gibi karpuz yiyerek serinleyen futbolcular, akşam antrenmanına kadar tesislerdeki odalarında dinlendi.

(milliyet)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir