Halterde hedef madalya

2012 Londra Olimpiyatları’na 25 Haziran’dan bu yana Eğirdir Spor Salonu’nda hazırlanan sporcular Gökhan Kılıç, Bünyamin Sezer, Hurşit Atak, Erol Bilgin, Mete Binay, Semih Yağcı ve Fatih Baydar, antrenörleri Erkan Kayır ve Hasan Toker eşliğinde günde çift idman yapıyorlar.

Antrenör Erkan Kayır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatlara istedikleri gibi bir ortamda hazırlandıklarını, çalışmaların çok iyi gittiğini söyledi.

Çalışmalara 7 sporcuyla devam ettiklerini ifade eden Kayır, 4 sporcunun daha gelecek hafta içinde aralarına katılmasının ardından 6 Temmuz’da seçmelerin yapılacağını, böylece Türkiye’yi Londra’da temsil edecek 5 sporcunun belirleneceğini anlattı.

Türkiye’yi olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Kayır, ”Çalışmalar çok iyi gidiyor. Salonumuz iyi, hava şartları uygun, istediğimiz bir ortamdayız. Elimizden gelen gayreti göstererek olimpiyatlarda derece almayı hedefliyoruz” dedi.

Kayır, kampın 20 Temmuz’da sona ereceğini, daha sonda Londra’ya gideceklerini sözlerine ekledi.

-Binay’ın yeni hedefi olimpiyat madalyası-

Geçen yıl Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nda 69 kiloda 157 kilo kaldırarak dünya şampiyonu olan Mete Binay ise olimpiyatlara hazırlık için 4 ay Tokat’ta çalıştığını, şimdi de çalışmalarına Eğirdir’de takımla devam ettiğini söyledi.

Bugüne kadar herhangi bir sorun ya da sakatlığın söz konusu olmadığını, çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini dile getiren Binay, ”Olimpiyatlara kısa bir süre kaldı. Şampiyon olmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip bizlerden güzel haber bekleyen, bizlerle mutlu olan insanları sevindirmek istiyoruz. Hedefimiz altın madalya. Bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Binay, hazırlık döneminde verdiği destekten dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ve antrenörlerine de teşekkür etti.

AA

Tags: ,

Leave a Reply