Posts Tagged ‘Bartın’

İstikbal 840., Bellona 735. mağazasını Bartın’da açtı

Cumartesi, Haziran 30th, 2012

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılı için koyduğu 500 milyar dolarlık hedef için hazırlandıklarını dile getiren Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak yaptığı konuşmada, “Bu sene 55. yılımızı kutlamaktayız. İstikbal ve Bellona mağazasını Bartın’a açtıkları için de Özkan ailesine teşekkür ediyorum. Bartın’a gelmeden Zonguldak’ta da bir açılışa katıldık. Orada da 734. Bellona mağazamızı açtık, İstikbal olarak da 840. mağazamızı açmış olduk. Dünya genelinde 300 tane mağazamız oldu. 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçen sene 5 milyar 300 milyon lira ciro gerçekleştirdik. 425 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Kayseri’de çalışan sayımız 10 bin 500, Kayseri dışında da 2 bin olmak üzere 12 bin 500 bizden maaş alan çalışanlarımız var. Ayrıca bankacılık sektöründe, Türkiye Finans’la ortaklığımız var. Burada ise 400 çalışanımız var. Allah’a şükür işlerimiz ve motivasyonumuz iyi. Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi 2023 yılına kendimizi hazırlıyoruz. Geçtiğimiz yıl Rusya ve Ukrayna’da yatırımlar yaptık. Bu sene Kuzey Irak’ta fabrikamız faaliyete geçti. Diyarbakır’da ise 6 bin kişinin çalışabileceği fabrikanın temelini atmış olduk. Türkiye’mizi kalkındırmak için özel sektörün sorumluluğunu bilmekteyiz.” dedi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da yaptığı konuşmada Boydak ailesini ve Bartın’da açılış gerçekleştirilen mağaza yöneticilerini tebrik etti. Özkanlar Şiremir Park İstikbal ve Bellona Mağazası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Özkan da dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Boydak markalarını temsil etmekten onur duyduklarını ifade ederek açılışa gelen tüm davetlilere teşekkür etti. Bartın Müftüsü İsmail Bayrak’ın duasının ardından hizmete açılan İstikbal ve Bellona mağazası davetliler tarafından gezildi.

Açılışı gerçekleştirilen mağaza sahibi Hasan Özkan tarafından Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak’a bir tablo hediye edildi. Tablonun ambalajını çıkaran Boydak, Bartın’a özgü tel sarmadan yapılmış Osmanlı Tuğralı tabloda 9 yıl önce vefat eden babası Sami Boydak’ın resmi görünce duygulandı. Tablonun hayatında aldığı en anlamlı hediye olduğunu dile getiren Boydak babasının arkadaşı olan Hasan Özkan’ın elini öpüp teşekkür etti. Bartın Özkanlar Şiremir Park İstikbal ve Bellona Mobilya Mağazası sahibi Hasan Özkan da Sami Boydak’la iyi arkadaş olduklarını dile getirip, ‘Allah Sami Boydak arkadaşımın mekanını cennet etsin, rahmet eylesin’ dedi.

Özkanlar aile şirketi tarafından açılan 10 bin metrekare kapalı alana sahip Özkanlar Şiremir Park İstikbal ve Bellona Mağazasının açılış törenine eski Enerji Bakanı Zeki Çakan, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak, Bartın Vali Yardımcısı Türker Öksüz, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Bartın Garnizon Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Defterdarı Ali Sağlam, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Müftüsü İsmail Bayrak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, İstikbal Bölge Genel Müdürü Erol Duran, Kastamonu Bellona Boran Mobilya Mağazası Sahibi İbrahim Köse, Kastamonu ve civar illerden işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

8 ilde eş zamanlı dolandırıcılık operasyonu

Cuma, Haziran 29th, 2012

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce Mersin, Adana, Bartın, Denizli, Gaziantep, İstanbul, Niğde ve Şanlıurfa’da vatandaşları cep telefonlarından arayarak kendilerini hakim, savcı, polis gibi kamu görevlisi olarak tanıtan şebekenin üyeleri takibe alındı.

Bu kapsamda Mersin merkezli 8 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda 29 kişi gözaltına alındı.

19 kişinin arandığı operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 19 bin 252 TL, 52 dolar, 306 cep telefonu, 3 yüzük, 2 bilezik, 1 küpe, 1 altın zincir, 4 bilgisayar, 2 post cihazı ve banka hesaplarına el konuldu.

Zanlıların yaklaşık 2.6 milyon liralık dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Diğer illerde gözaltına alınan zanlıların Mersin’e getirileceği, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

Emniyet yetkilileri, soruşturmanın ilk etabının 17 Şubat’ta başladığını, daha önce düzenlenen operasyonda 50 kişinin gözaltına alındığını, mahkemeye çıkarılan bu kişilerden 32’sinin tutuklandığını hatırlattı.