Mehmet Aslan

1952 yılında Ankara’nın Bala İlçesi Büyük Boyalık Köyünde doğdum. İlk,orta ve lise öğrenimini Ankara’da bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1977 de mezun oldum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında işe başladım. Daha sonra Polatlı Topçu ve Füze  okulunda yedek subaylık eğitiminden sonra Trakya Babaeski’de askerlik görevini tamamladım.

12 Eylül1980 darbesinden sonra tekrar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında göreve başladım. Sanayi Mamulleri Şubesi Müdürü görevini yürüttüm. Korumacı  politikadan liberal ekonominin temelleri atılınca Sanayi Genel Müdürlüğü İthalat Bölümü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığına geçti. 1984 yılında M.K.E.K. İnşaat ve Kazı Makinaları Fabrikası Polatlı Tesislerinde atölye mühendisliğinde görev aldım. Daha sonra Kayaş Av Fişek ve Kapsül Fabrikasında görevimi sürdürdüm.. Burada bakım onarım ve üretim bölümlerinde çalıştım. 1991 yılında Çevre Bakanlığı kurulunca şube müdürü kadrosuyla daha sonra ÇED Daire Başkanlığı görevinde bulundum.

2003 yılında emekli oldum ve Kuşadasına yerleştim. Makine Mühendisleri Odasınca sürdürülen asansör kontrolörlüğünde faaliyetlerimi 2008 yılına kadar sürdürdüm. Daha sonra 2008-2010 yılllarında Kuşadasında Avrupa Birliğinin katkılarıyla hayata geçirilen; Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.tarafından müşavirliği yürütülen Türkiye’nin en büyük katı atık deponi alanı inşaasında, KUŞATAK projesinde çalıştım.

Halen çevre faaliyetlerimi sürdürmekteyim.Çevre Görevlisi ve Çevre Gönüllüsü  Belgesi sahibiyim. Ayrıca ATA ÇED-EKOLAB Danışmanlık firmasında ÇED Koordinatörü olarak çalışmaktayım.

Tags:

Leave a Reply