Kürek Şampiyonası’nda 1.ler belli oldu

Sapanca Gölü Kırkpınar parkurunda yapılan yarışmaların ikinci gününde, Hafif Kilo Büyük Erkekler A, Büyük B Erkekler ve Hafif Kilo Bayanlar kategorilerinde toplam 15 yarış yapıldı.

Yarışların sonunda, Büyük B Erkekler Tek Çifte’de Fenerbahçe, Büyük B Erkekler İki Çifte’de Galatasaray, Büyük B Erkekler İki Tek’te Fenerbahçe, Büyük B Erkekler Dört Tek’te Fenerbahçe birinci oldu.

Hafif Kilo Büyük A Erkekler Tek Çift’te Galatasaray, Hafif Kilo Büyük A Erkekler İki Çift’te Galatasaray, Hafif Kilo Büyük A Erkekler İki Tek’te Galatasaray, Hafif Kilo Büyük A Erkekler Dört Tek’te ODTÜ takımları yarışı önde bitirmeyi başardı.

Büyük B Erkekler Dört Çift’te ve Büyük B Erkekler Sekiz Dümenli’de ise Fenerbahçe takımları birinci oldu.

Hafif Kilo Bayanlar kategorisinde yapılan yarışmalarda ise Dört Çifte’de Fenerbahçe, Tek Çifte’de Şişecam Çayırova, İki Çifte’de Fenerbahçe yarışı önde tamamladı.

Son yapılan yarışlarda ise Hafif Kilo Büyük A Erkekler kategorisinde, Dört Çifte’de ve Sekiz Dümenli yarışlarında Galatasaray, birinci oldu.

Yarışların ardından AA muhabirine açıklama yapan Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, yarın yapılacak yarışlarla şampiyonun belli olacağını söyledi.

İşseven, ”Türkiye Şampiyonası, geldi çattı artık. Bu son yarışımız olacak. Bundan sonra gençler şampiyonası olacak. Dolayısıyla Türkiye’den yüzlerce sporcu katılıyor. Dün eleme yarışmalarını yaptık. Bugün de final müsabakalarına başladık” dedi.

Yarışların büyük çekişmeye sahne olacağını ifade eden İşseven, ”Yarın büyük çekişmeler yaşanacak. Yarın, şampiyon belli olacak. Hava ve su şartları gayet güzel. Yani güzel yarışlar izlemek için her şey uygun. İnşallah istediğimiz gibi yarışlar ortaya çıkar. Bu yarışlarda ne olacağı hiç belli olmuyor. Yani her yarışmada sıralama değişebilir” şeklinde konuştu.

AA

Tags:

Leave a Reply