Fenerbahçe Grundig’de Bagnoli dönemi

Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bagnoli ve yardımcısı Fabio Soli ile anlaşma sağlandığı bildirilerek, Bagnoli’nin voleybol şubesinden sorumlu yönetici Hakan Dinçay’ın hazır bulunduğu törende sözleşmeyi imzaladığı kaydedildi.

Açıklamada, Bagnoli’nin yeni başarıları birlikte yaşayacaklarını belirterek, ”Fenerbahçe Grundig son yıllarda Avrupa’da adından sıkça söz edilen bir takım. Yeni şampiyonluklara katkıda bulunacağım için şimdiden heyecanlanıyorum” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Voleybol şubesinden sorumlu yönetici Hakan Dinçay’ın ise ”Bagnoli ile gerek Fenerbahçe Grundig’e gerekse Türk voleyboluna kazandırılacak çok şey var. Önümüzdeki sezon hepimiz çok güzel günler yaşayacağız” değerlendirmesinde bulunduğu aktarıldı.

25 Ekim 1953 Mantova doğumlu olan Bagnoli, kariyerine De Caravel Mantova takımında başladı. Uzun süre bu bölgenin takımlarını çalıştıran teknik adam, 2001-2002 sezonunda Sisley Treviso’ya geçti ve tam 6 sezon üst üste bu ekibin başında kaldı. Son 2 sezondur Casa Modena’nın başında görev yapan İtalyan çalıştırıcı, 2009’da Berlin’de organize edilen Dünya Ligi’nde Rus Milli Takımı ile bronz madalyaya ulaştı. İtalya Ligi’nde uzun süre görev alan tecrübeli teknik adam, Casa Modena takımıyla 2, Sisley Treviso ekibiyle 6 olmak üzere toplam 8 şampiyonluk yaşadı.

İtalya Kupası’nı 7, Süper Kupa’yı 5, Şampiyonlar Ligi’ni 5 kez kazanma başarısı gösteren Bagnoli’nin kariyerinde 2 de CEV Kupası bulunuyor.

-İtalyan smaçör Cernic, Fenerbahçe Grundig’de-

Sarı-lacivertli takım, İtalyan smaçör Matej Cernic’i de 1 yıllığına renklerine bağladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, geçen sezon İtalya’da, Tonno Callipo Vibo Valentia’da forma giyen, 1.94 boyundaki Matej Cernic ile bir yıllık anlaşmanın sağlandığı açıklandı.

Cernic’in, yeni antrenör Bagnoli’nin istekleri doğrultusunda kadroya dahil edildiği bildirildi.

AA

Tags: , , ,

Leave a Reply