Transfer haberlerinde Galatasaray önde gidiyor

Mayıs ayında oynanan Süper Final maçlarının ardından hız kazanan transfer çalışmalarında, günümüze kadar geçen sürede en çok Galatasaray’ın adının yayınlanan haberlerde yer aldığı ortaya çıktı. Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan Interpress araştırmasında, Şampiyonlar Ligi’ne güçlü bir kadro ile girmek isteyen sarı – kırmızılı takımda, yerli yabancı pek çok ünlü futbolcu ile görüştüğü haberleri toplam 2.416 kez sayfalara yansıdı.

İkinci sırada 2.299 haberle Trabzonspor yer alırken, sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe çıkan 2.172 transfer haberiyle üçüncü oldu. Beşiktaş transfer gündeminde 1.967 haberde yer alırken, Kayserispor da 1.711 transfer haberiyle ilk beş sıra içinde yer aldı. Süper Ligde yer alan takımlar arasında Bursaspor, Eskişehirspor, Gaziantepspor ve Sivasspor, 1.500 transfer haberini geçerek ilk beş sırayı takip eden takımlar oldular.

SÜPER LİG’İN YENİ TAKIMLARINDAN KASIMPAŞA TRANSFER HABERLERİNDE ÖNDE

Liglerin bitiminden bu yana transfer haberlerini incelediği aynı araştırmaya göre, bu yıl Türkiye Süper Ligi’ne yükselen takımlar içinde şimdiye kadar 430 haberle ilk sırada Kasımpaşa’nın yer aldığı ortaya çıktı.

Elazığspor 339 transfer haberiyle gündeme gelirken, Akhisar Belediyespor’un da 269 defa spor sayfalarda kendine yer bulduğu belirlendi.

Tags: , ,

Leave a Reply