Posts Tagged ‘demirören’

Demirören’den Süper Final’e övgü

Cumartesi, Haziran 30th, 2012

Demirören, TFF tarafından hazırlanan Spor Toto Süper Lig 2011-2012 Yıllığı’nda yer alan yazısında, ”Spor Toto Süper Lig’de 54. sezonu, önemli maçlar, unutulmaz goller ve son ana kadar süren heyecanı ile geride bıraktık” ifadesine yer verdi.

Başkan Demirören, Spor Toto Süper Lig’deki heyecanın son ana kadar sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

”Futbolumuzun yaşamış olduğu gelişmeler nedeniyle, 2011 yılının Eylül ayında başlayan Süper Lig, 12 Mayıs 2012’deki Süper Final maçları ile sona erdi. 34 haftalık Lig Grubu’nun yanı sıra bu sene ilk kez uygulanan Süper Final ile birlikte toplam 40 maç haftası yaşanan futbol heyecanının son ana kadar sürmesi, bu sezonun en akılda kalan kısmı oldu. Spor Toto Süper Lig Süper Finali, bu sezon hatıralardan çıkmayacak şampiyonluk yarışına sahne oldu. Nefes nefese süren zirve yarışında mutlu sona ulaşarak, 4 yıl aradan sonra şampiyon olan Galatasaray’ı tebrik ediyorum.

Şampiyonluk mücadelesinin geçen yıl olduğu gibi bu sezon da son maçın son dakikasına kadar sürmesi, küme düşecek son takımın yine son bitiş düdüğü ile belli olması, Spor Toto Süper Ligi’nin ülke genelinde yeniden en önemli sosyal faaliyet haline gelmesini sağladı. Spor Toto’nun isim sponsoru olduğu ligdeki toplam 330 maç unutulmayacak anlara sahne oldu. Bu güzellikler, yayıncı kuruluş Digiturk’ün tüm maçları naklen yayınlamasıyla her futbolsevere, taraftara ulaştı. Devre arasında başlatılan Digiturk CentilmenLig uygulaması da kulüpler için hem manevi hem de maddi teşvik oldu. Digiturk CentilmenLig’de şampiyonluğa ulaşarak hem önemli bir onurun hem de maddi ödülün sahibi olan Gençlerbirliği’ni kutluyorum.”

Sezon içerisinde kendilerini mutlu eden haberlerden birinin de FIFA kokartlı elit kategori hakemi Cüneyt Çakır’dan geldiğini kaydeden Yıldırım Demirören, açıklamasında, ”Çakır, 5 Şampiyonlar Ligi maçı yönetmesinin ardından, Avrupa Şampiyonası’nda da görev alarak 16 yıl sonra bir Türk hakeminin bu en üst düzey turnuvada bulunmasını sağladı. 2011-2012 sezonunda emeklerinden dolayı tüm kulüplerimizi, sporcularımızı, hakemlerimize ve futbola hizmet etmiş, gönül vermiş herkesi tebrik ederim” dedi.

58. Madde Değişti

Cuma, Haziran 22nd, 2012

Türküiye futbol federasyonu disiplin kurulu 58. madeyi değiştirdiğini futbol federasyonu başkanı yıldırım demirören tarafından açıkladı.
ağır şike yapan klüplerin en az 12 puan silmeğe karar verdi.

Şikede Puan silme cezası ne zaman uygulanacak?

Cuma, Haziran 22nd, 2012

Puan silme cezası ne zaman uygulanacak?

Futbolda Puan silme cezası ne zaman uygulanacak?
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 58. maddenin ön gördüğü puan silme cezasının kararların alındığı tarihten hemen sonra uygulanacağını. söyledi.

22 maçta adı geçen kulüplerin PFDK’ya sevk edildiğini duyuran Demirören, “Karar alındığı tarihte cezalar uygulanacak. Bugün itibariyle 58. madde değişmiştir. Benim konuşmam başladığı an madde değişti. Yarın kurula sevkler tamamlanacak. Disiplin Kurulu da ifadeleri alacak. En çok istediğimiz şey olayların bir an önce bitmesidir.” diye konuştu.

kaynak:milliyet

Şapmiyonluk Kupası nerede verilecek 12 mayıs

Cuma, Haziran 22nd, 2012

12 Mayıs Şampiyonluk Kupası Nerede Verilecek?

Şapmiyonluk Kupası nerede verilecek

TFF Kararını verdi Şampiyonluk kupası Kadıköy’de verilecek
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Spor Toto Süper Final maçından sonra, şampiyona kupasını Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören verecek.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yarın saat 19.00’da başlayacak olan ve şampiyonun belirleneceği maçı, Yıldırım Demirören başkanlığında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, stadyumda birlikte izleyecek.

Maçın bitiminin ardından düzenlenecek törende, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören, 2011-2012 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu olacak takımın kaptanına şampiyonluk kupasını takdim edecek.