Posts Tagged ‘Dünya Şampiyonu Nazmi’

Olimpiyat şampiyonu olarak veda edecek

Pazartesi, Temmuz 2nd, 2012

Çocuk yaşta başladığı ata sporu güreşte birçok başarıya imza atan Avluca, Aladağ Kamp Eğitim merkezinde günde çift antrenman yaparak Londra Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Avluca, kariyerine dünya ve Avrupa şampiyonluklarını sığdırırken,  katılacağı son turnuvadan olimpiyat şampiyonu olarak ayrılarak kariyerini zirvede tamamlamayı hedefliyor.

AA muhabirine açıklama yapan Avluca, Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmayı çok istediğini ve bunun için çok çalıştığını belirterek, ”2012 Londra Olimpiyatları, benim için ayrı bir önem taşıyor. Olimpiyat madalyasını aldıktan sonra, son noktayı koymak istiyorum. Londra olimpiyatları katıldığım son şampiyona olacak” dedi.

Avluca, 2 kez dünya, 4 kez de Avrupa Şampiyonu olduğunu ifade ederek, kariyerine olimpiyat şampiyonluğunu da eklemek istediğini kaydetti.

Madalya koleksiyonunda yalnızca olimpiyat madalyasının eksik olduğuna işaret eden Avluca, ”2012 Londra Olimpiyatları için yıl boyunca hazırlık yaptım. Grekoromen Milli Güreş Takımı olarak birçok başarıya imza attık. Bu başarıyı olimpiyatlarda da göstermek istiyoruz. Londra’da şampiyon olabilmek için var gücümle çalışıyorum. İnşallah, şampiyon olarak veda ederim” şeklinde konuştu.

Avluca, olimpiyatlarda 7 siklette birden mücadele edeceklerini anlatarak, şöyle devam etti:

”Burada önemli olan kaç siklette katıldığımız değil, önemli olan madalya. Bizim, güreş açısından önemli olan bu. Olimpiyatlara gitmek önemli ama boş gittikten sonra bir anlamı yok. Tüm arkadaşlarım da bunun bilincinde, onun için çok çalışıyorlar. Biz takım olarak da bir şeyler yapmak istiyoruz. Onun için şansımız diğer takımlardan daha fazla.

Takım olarak 2006 olimpiyatlarından sonra şampiyonluğu yakalamıştık. 2009’da dünya şampiyonluğunu yakaladık takım halinde. Dünya şampiyonasında ve Avrupa şampiyonalarında ikinciliğimiz var. Takım olarak üst sıralarda yarışıyoruz. Diğer arkadaşlarımın hepsi de kilosunun ideal isimleridir. Biz burada tüm eksiklerimizi giderdiğimiz takdirde, her şey tam olduğu zaman, aynı başarıyı 2012 olimpiyatlarında da yakalayabiliriz.”

Türk insanının güreşe olan ilgisinin her geçen gün arttığına dikkati çeken Avluca, ata sporu olan güreşte kaybettikleri zaman halkın bunu kabullenmediğini dile getirdi.

Avluca, federasyonun halkla olan bağlantısında, duyuru ve organizasyon konusunda kopukluklar olduğunu dile getirerek, organizasyonların federasyon tarafından tanıtılması gerektiğini bildirdi.