Aslı Çakır altın için dua bekliyor!

Nusret Odabaş’ın haberi

İstanbul’daki Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede üçüncü olarak Türk atletizm tarihine adını altın harflerle yazdıran Aslı Çakır Helsinki’de finale kalınca gözler bu yarışa çevrildi.

Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4:09:44’lük derecesiyle ilk iki arasında finale kalan Üsküdar Belediyesi Sporcusu olan Aslı Çakır, yarınki yarış öncesinde Haber7’ye konuştu. Aslı Türk halkından kendisi için dua etmelerini istedi.

İşte Aslı’nın açıklamalarından satırbaşları:

“Kendimi çok iyi hazırladım”

“Herkese sizin aracağılınızla Helsinki’den selam gönderiyorum. Yarı finallerde dereceler çok yakındı. Ancak her zaman final yarışları farklı olur. Finalde atletler kendilerinden beklenmedik performanslar gösterebilir. Bugün rakiplerim Rus, Alman, Ukraynalı sporculardı. Yarın çok çekişmeli bir yarış olacak. Bunu hissedebiliyorum. Kendimi çok iyi hazırladım ve umarım yarınki performansım ilk 3’e girmeye yeter. İnşallah Allah nasip ederse yarın madalya alacağıma yürekten inanıyorum.”

İstanbul’a yakın derece gerçekleştirdim

Finallerde sporcular rekordan ziyade altın için koşarlar. Çünkü ilk 3 arasında olmak bir sonraki yarışları ve puanları etkiler. Ben burada İstanbul’daki dereceme çok yakın bir koşu gerçekleştirdim. (İstanbul derecesi: 4:08:74) Ancak yarın 3:55’lik bir derece olacağını sanmıyorum. 4 dakika civarında bir derece olacak. İnşallah 1500 metreyi bu sürede koşan ilk ben olurum.

Çikolota ablanız dua bekliyor

İstanbul’daki üçüncülüğümden sonra müthiş bir ilgi oldu. Ben Türk halkından dua bekliyorum. Afrika’da, fakir çocuklara çikolata dağıttığım için “çikolata abla” diye tanınıyorum. Şimdi diyorumki; çikolata ablanız yarınki finalde dualarınızı bekliyor. İnşallah Türk halkının dualarıyla final sürprizini ben yaparım ve altın madalyaya ulaşırım’

Not: Aslı doping kontrolü için, doping merkezine gitti. Aslı Çakır’ın koşacağı 1500 metre finali 1 Temmuz Pazar günü saat 16:10’da koşulacak…

Haber 7

Tags: , , ,

Leave a Reply